Beléptető kártya és videó - így ellenőriznék az orvosok teljesítményét
Jön a kórházi blokkolóóra orvosoknak?
Év végéig valamennyi állami kórházban – a belügyminiszter utasítására – új beléptető rendszert vezetnek be.
Év végéig valamennyi állami kórházban új beléptető rendszert vezetnek be Pintér Sándor belügyminiszter utasítására. Ezt Lengyel László egészségügyi fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár jelentette ki a Magyar Kórházszövetség konferenciáján - írta meg tudósításában a Népszava.
Az orvosoknak és más dolgozóknak az intézmény be- és kijáratainál elhelyezett készülékeken kell lehúzniuk a mágneskártyájukat. Az eszköz videófelvételt is készít a személyről, hogy a kártyákkal ne lehessen visszaélni – derült ki Lengyel László előadásából.
Magyarázatként azt mondta: „Láttuk, hogy vannak egyes kórházak, ahol nagyon eltérnek az átlagtól az orvosi teljesítmények, feltételeztük, hogy kell lenni valami okának.” Hozzátette:
„Akinek nyolc órát fizetünk, az legyen benn nyolc órát.”
A lap tudósítója azt is érzékeltette, hogy az elhangzottak nem váltott ki nagy sikert az orvosokból és intézményvezetőkből álló hallgatóságból - gyakran hallatszott morgolódás Lengyel felszólalása alatt.
Az új rendszerről szóló bejelentés előtt a szakpolitikus arról beszélt, hogy mennyibe kerül egy-egy orvos foglalkoztatása és azért évente átlagosan hány beteget lát el. Mint kiderült:
- a legrosszabb teljesítményt nyújtó kisvárosi kórházakban évente mindössze 89 beteg jut egy gyógyítóra,
- a legjobb közepes városi intézményben pedig több mint kétszer annyi, 192 beteget látnak el évente.
Az eltérés oka szerintük lehet az, hogy nem biztos, hogy a rosszul teljesítő helyeken az orvosok nyolc órát bent töltenek a kórházban. Arra, hogy valami gond van a „gyógyítási-teljesítménnyel”, Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) főigazgatója is utalt.
Olvasta már?
- Miért kell hónapokat várni szakorvosra Magyarországon?
- Vigyázat, csalás: visszaélnek a Semmelweis Egyetem rektorának nevével
- Új ügyeleti rendszer: van, aki elégett, más szerint nem teljesít jól
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!