25 milliárd forintból fejleszthetik a magyar háziorvosok a rendelőiket
A vissza nem térítendő európai uniós támogatás több mint 60 típusú - többek között kardiológiai, angiológiai eszközök, sürgősségi, újraélesztő táskák, defibrillátorok, ultrahang készülékek, valamint különböző diagnosztikai és terápiás - eszközökre igényelhető.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vezetésével, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) támogatásával megvalósuló fejlesztés célja Magyarország kevésbé fejlett régióiban a háziorvosi szolgálatok megerősítése, a szakellátás tehermentesítéséhez szükséges új, eddig hiányzó, a diagnózis felállításához elengedhetetlen eszközökkel - közölte az NNK hétfőn közleményben az MTI-vel.
A projekt több mint 60 típusú - többek között kardiológiai, angiológiai eszközök, sürgősségi, újraélesztő táskák, defibrillátorok, ultrahang készülékek, valamint különböző diagnosztikai és terápiás - eszközök beszerzését célozza meg.
Azt írták: a megvalósuló fejlesztés az eszközök biztosításával, valamint egy szakmai támogató hálózat működtetésével olyan komplex szolgáltatást biztosít a háziorvosoknak és praxisközösségeknek, amely az eszközpark fejlesztése mellett, a lakosok számára helyben nyújtott szolgáltatások alkalmazásával is hozzájárulhat a szakellátás tényleges tehermentesítéséhez.
Hozzátették: az egészségügyi rendszernek az elmúlt években számos kihívással kellett szembenéznie, és egyre inkább felértékelődik a lakóhelyközeli alapellátás "kapuőri", népegészségügyi és megelőző szerepének megerősítése. Ehhez elengedhetetlen a háziorvosok már meglévő eszközparkjának korszerűsítése, fejlesztése, továbbá új eszközök beszerzése, melyekkel növelhető a helyben elvégezhető vizsgálatok köre és azok száma.
Az NNK konzorciumi partnere a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, valamint az Országos Onkológiai Intézet.
Olvasta már?
- A szakemberhiányra hatásos válasz lehet a digitalizáció
- A Big Data, a távgyógyítás és a telemedicina jelenleg a legforróbb területek az egészségügy digitalizációjában
- Egészségügy: így fejlesztik tovább az eeszt-rendszert
- Egészségügy fejlesztése: digitális kórházi karszalag és online időpontfoglalás az állami szakrendelésekre
- Emberéleteket és ezermilliárdokat spórolhatnánk a virtuális egészségüggyel
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!