Heim Pál Gyerekkórház: így segítik a beteg, menekült gyerekek ellátását
Az Ukrajnából érkezett, egészségügyi ellátásra szoruló gyermekeket a Heim Pál Gyerekkórházban a hét minden napján 0-24 órában fogadják.
Magas színvonalú kórházi háttérrel biztosítják a gyors, szakszerű és ingyenes ellátását 0-18 éves korig. A kommunikációt szükség esetén ukrán nyelvű tolmács segíti. - olvasható az intézmény közösségi oldalán.
Ingyenesen hívható sürgősségi forró drót
Az Ukrajnából érkező gyermekek mielőbbi ellátása érdekében a Sürgősségi Forró Drót ingyenesen hívható +36 80-200-223 zöld száma áll rendelkezésre minden gyermekegészségügyi ellátással kapcsolatban felmerülő kérdés esetén (betegellátás, beutalás, tanácsadás, Covid-19 oltás, gyermekek hiányzó és folytatólagos kötelező oltásai stb.) a nap bármely szakában (ukrán nyelvű segítségre is lehetőség van).
A háború és az otthon elhagyásával járó stressz, valamint a veszteségek és gyász feldolgozását Lelki Krízis Gyermekambulanciánkon külön specialisták segítik. A Lelki Krízis Gyermekambulancia telefonszáma: +36 30 44 34 751.
Lelkileg is támogatják a kórházba került gyerekeket
"Az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Nemzeti Népegészségügyi Központ és beszállítóink folyamatos támogatása mellett zavartalan a gyógyszer, vér, vérplazma, infúzió, egyéb segédanyagok pótlása, valamint a szükséges orvostechnikai eszközök biztosítása. Főgyógyszerészünk kollégáival felkészült a huzamosabb idejű, megváltozott körülményű betegellátás zavartalan gyógyszerkészítményekkel történő ellátására, valamint az ukrán gyógyszerkészítményeket helyettesítő hazai gyógyszerek azonosítására." - olvasható a posztban, majd kitérnek arra is, hogy a Heim Pálban mindent megtesznek annak érdekében, hogy a kórházban tartózkodás a legszükségesebb időre korlátozódjon és ez idő alatt segítsék a gyermekeket a menekülés okozta pszichés vagy mentális ártalom feldolgozásában.
Kórházi és egészségügyi ellátást kapnak az ukrajnai menekültek Magyarországon - olvasson tovább!
A hozzátartozókkal való szoros együttműködéssel, a szülői jelenlét biztosításával, a gyerekeknek tetsző környezettel, szeretetteli gondoskodással szeretnék minimálisra csökkenteni pszichés terhelésüket, ezzel is elősegítve gyorsabb gyógyulásukat.