Ezeket látta már?

Hirdetés

Miért annyira fontos, hogy a pro- és prebiotikumot egyszerre használjuk? Eláruljuk!

probiotikum

Probiotikumos készítményt választ? Jó döntés olyan készítmény mellett letenni a voksot, amely prebiotikumot is tartalmaz a jótékony baktériumok mellett. A prebiotikumok ugyanis olyan változásokat idézhetnek elő a bélflórában, amelynek mi – a gazdaszervezet – számos előnyét élvezhetjük.

Körülbelül 1,5-2 kilogramm baktériumot hordozunk a beleinkben. Optimális esetben a bélflóra a gazdaszervezet, vagyis az ember szoros szövetségese, és támogatja az egészségünket.

Röviden azt mondhatjuk: ha rendben van a bélflóra, akkor az kedvezően hat az immunrendszerre, valamennyi szervünkre, sőt még a pszichés működésre is.

Amennyiben a bélflóra egyensúlya megbomlik, és a jótékony baktériumok helyett a kórokozók kerülnek előtérbe, annak számos negatív következménye lehet: a hasmenéstől, az anyagcsere-betegségeken át, a gyakoribbá váló légúti fertőzésekig ívelhet a panaszok sora.

Annak érdekében, hogy a bélflóra és a szervezet közötti „összhang” biztosított legyen, támogatni kell a bélflóránkat.

Mit tehetünk érte? A kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás mellett a gondosan megválogatott jótékony baktériumok bevitele, azaz a probiotikumok alkalmazása is előnyösen hathat a bélflórára.

Nem elég azonban jótékony baktériumokkal „ellátni” magunkat, az is lényeges, hogy a baktériumok jól érezzék magukat a beleinkben! Vagyis, életteret kell biztosítani a jótékony baktériumok számára. Ezt a célt szolgálják a prebiotikumok.

Prebiotikumok – még kedvezőbbé tehetik a probiotikumok hatását

Szakszerűen fogalmazva a prebiotikumok olyan anyagok, amelyek specifikus változásokat idéznek elő a bélflóra összetételében, és a bélben élő baktériumok aktivitásában, ilyen módon kedvezően hatva az emberi szervezetre. Érthetőbben: a prebiotikumok „táptalajt” jelentenek bizonyos jótékony baktériumok számára a bélben, és támogatják azok megtelepedését, szaporodását.

Kimutatták például, hogy fruktooligoszacharid (FOS) prebiotikum jelenlétében nő a bélben élő jótékony Bifidobacteriumok száma, csökken a vér lipidszintje és javul a széklet állaga.

Ismert olyan vizsgálat eredménye is, amely szerint a probiotikum és a prebiotikum együttes adagolása kedvezőbb hatású, mintha külön-külön alkalmaznák a pro- vagy a prebiotikumot. Érdemes lehet tehát kombinálni!

Protexin Egészségkalauz Banner 2 termék-együtt 970x250

Ne feledkezzen meg a prebiotikumról se!

Prebiotikumból többféle létezik, a leggyakrabban alkalmazottak között található a(z)

  • frukto-oligoszacharid (FOS),
  • inulin,
  • galakto-oligoszacharid (GOS) és a
  • laktulóz.

Míg a frukto-oligoszacharid egy természetes eredetű prebiotikum, amely például a fokhagymában és a póréhagymában is megtalálható, addig a laktulóz egy szintetikusan előállított „cukor”.

A Protexin Balance és a Protexin Restore Baby termékek 7 probiotikus törzs mellett prebiotikumot (frukto-oligoszacharidot) is tartalmaznak, ilyen módon pro- és prebiotikummal is támogatják a bélflórát; felnőtteknél és gyermekeknél egyaránt.

Forrás: Vitaminkosár Kft.
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához