Ezeket látta már?

Hirdetés

A partnerváltás miatt tényleg fel lehet fázni? Mutatjuk, mi az igazság (x)

Fotó: Shutterstock

Egy új szerelem izgalmas, új élményeket hozhat az életünkbe, ám jó, ha tisztában vagyunk vele: nemcsak az érzelmeinket kavarhatja fel, hanem az egészségünkre is hatással lehet. A partnerváltás ugyanis megnöveli a felfázás esélyét. Lássuk, milyen okok állnak a háttérben!

A hólyaghurut kiváltója baktériumfertőzés, amelyben az esetek 70-90 százalékában az E. coli a „főszereplő”. Az E. coli a bélrendszer hasznos „tartozéka”, ám ha a húgycsőbe, majd onnan a húgyhólyagba jut, ott gyulladást okoz. Ez a szexuális együttlétek idején a nőknél gyakran előfordul, hiszen a hüvely, a végbél és a húgycső nyílása igen közel van egymáshoz, így a nemi aktus során a kórokozók könnyen besodródhatnak a húgycsőbe.

Tíz évig semmi, de aztán jött a nagy Ő

„Nemrég ért véget egy tízéves kapcsolatom, a barátommal rendszeresen szeretkeztünk, és sosem volt gondom a felfázással. Most viszont, hogy rátaláltam életem szerelmére, már az első néhány együtt töltött éjszaka után jelentkeztek a tünetek: állandóan vécére szaladgáltam, a pisi csípett, megváltozott a színe, a hasam is fájt. Nem hiszem el, hogy a hólyaghurut miatt szakítanom kell a pasimmal!” – panaszolja a 32 éves Bori.

„Összecsap” a lúgos és a savas pH

Egy hosszabb kapcsolatban a szervezetünk „megszokja” a társ baktériumflóráját, egy új partner esetében azonban idegennek érzékeli azt, és akár heves reakcióval, húgyúti fertőzéssel is válaszolhat. Az intenzívebb vagy gyakoribb együttlétek hozzájárulhatnak a húgycső irritációjához, ami megkönnyíti a baktériumok behatolását. Ok lehet a fertőzés kialakulására az új partner nemi váladékának pH-értéke is: az ejakulátum ugyanis lúgos kémhatású, ami a hüvelyflórának nem kedvez.

Ha borul az egyensúly, szabad az út a kórokozók előtt

Az egészséges hüvelyflóra enyhén savas pH-értékű (3,8-4,2 közötti), amely gátolja, hogy a betegségeket okozó mikroorganizmusok szabadon „garázdálkodjanak”. Amíg a savasság fenntartásáért felelős Lactobacillusok kellő számban vannak jelen a hüvelyflórában, addig a védekezés hatékony, ám ha a pH-érték lúgos irányba tolódik, megnyílik az út a kórokozók előtt: szaporodni kezdenek, a húgycsőből a húgyhólyagba jutva gyulladást okoznak. A fertőzés megelőzését segíti, ha a partnerek az aktus előtt és után sem felejtik el a tisztálkodást, a nők pedig ne szégyelljenek pisilni menni, ezzel ugyanis kiürülhetnek a húgycsőbe bejutott kórokozók.

Húszpercenként duplázódik a számuk

Az első tünetek sokszor már az együttlét után néhány órával jelentkezhetnek, mert a fertőzést okozó baktériumok száma húszpercenként megduplázódik. Ha felismerjük a tüneteket és időben lépünk, az egyszerű hólyaghurut otthon is kezelhető, így elkerülhetjük az antibiotikumhasználatot. Bár ezek a gyógyszerek gyorsan véget vethetnek a fertőzésnek, mellékhatásuk is lehet. Mivel nemcsak a fertőzést okozó, de a hüvelyben élő hasznos baktériumokat is elpusztíthatják, ezért felboríthatják a hüvelyflóra egyensúlyát. Hasi fájdalmat, akár hasmenést is okozhatnak. Ezen kívül a túlzott antibiotikumhasználat hozzájárulhat a rezisztens baktériumok megjelenéséhez is.

A fitoterápia természetes alternatíva a gyógyszerek helyett

Szerencsére nem kell azonnal az antibiotikumokhoz nyúlnunk. Az első jeleknél már sokat tehetünk, hogy megelőzzük a komolyabb problémát. A bőséges folyadékfogyasztással (2-3 liter) „átmossuk” a húgyutakat, segítve a baktériumok kiürülését. Igyunk vizet vagy gyógyteákat (csalán, mezei zsurló, aranyvessző stb.), amelyek vizelethajtó hatásukkal hozzájárulnak a húgyhólyag átöblítéséhez. A medveszőlőlevél évszázadok óta ismert antibakteriális hatásáról, a belőle készült tea enyhíti a kínzó panaszokat.

Urzinol, a medveszőlő erejével

A tudománynak köszönhetően ma már tabletta formájában is használhatjuk a medveszőlő erejét. Az Urzinol tabletta a medveszőlő levelének koncentrált kivonatát tartalmazza, amely csökkenti a gyakori vizelési ingert és enyhíti az égő érzést vizeléskor.

A medveszőlőlevél hatóanyaga kifejezetten a húgyhólyagban fejti ki antibakteriális hatását, miközben – az antibiotikumoktól eltérően – vele szemben nem alakul ki rezisztencia. Ha a panaszok megjelenését követő 48 órában elkezdjük a szedését, a patikában recept nélkül kapható Urzinol tabletta biztonságos és hatásos alternatíva lehet az antibiotikumok helyett. Az Urzinol hagyományos növényi gyógyszer, amely szigorú hatósági előírásoknak megfelelően készül.

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Forrás: Phytotec Hungária Bt.
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához