Ezeket látta már?

Hirdetés

Antibiotikumot rendelt a gyermekének az orvos? - Erre a 2 dologra figyeljen oda!

Antibiotikumot rendelt a gyermekének az orvos? - Erre a 2 dologra figyeljen oda!

Légúti, húgyúti, emésztőrendszeri vagy egyéb fertőzések csecsemőkortól kezdve előfordulhatnak. A betegségek hátterében az esetek egy részében kórokozó baktériumok állnak. Amennyiben baktériumok okozta fertőzésről van szó, az orvos antibiotikum alkalmazását rendeli el. Antibiotikumból többféle létezik, a megfelelő készítmény kiválasztása a kórokozó jellemzői, a tünetek típusa, illetve a beteg életkora, esetleges gyógyszerérzékenysége alapján történik.

Tudni kell, hogy előírásszerű alkalmazás esetén az antibiotikumok hatékony szerek, amelyek az elmúlt évtizedekben emberek millióinak életét mentették meg. Nem szabad azonban visszaélni az antibiotikumok kínálta biztonsággal, és okosan kell alkalmazni azokat!

1. Fontos az előírásszerű antibiotikum-alkalmazás

Amennyiben az előírttól eltérő adagban vagy attól eltérő időn keresztül adagolják az antibiotikumokat, a kórokozók ellenállóvá, szakszóval rezisztenssé válhatnak az antibiotikumokkal szemben. Ez ahhoz vezethet, hogy a jövőben nem lesz a kezünkben hatásos „fegyver” a kórokozók elleni harcban, és ma még hétköznapinak tartott bakteriális fertőzések válhatnak életveszélyes lefolyásúvá.

  • Sose alkalmazzon antibiotikumot a gyermekénél anélkül, hogy azt a gyermek orvosa elrendelte volna!
  • Minden esetben előírások szerint adagolja az antibiotikumot! Önkényesen ne csökkentse vagy növelje se a dózist, se az alkalmazás időtartamát!
  • Az antibiotikum-kúra végén konzultáljon a gyermekorvossal, hogy vannak-e esetlegesen szükséges további lépések a gyermek teljes gyógyulása érdekében!

2. Az antibiotikumoknak vannak mellékhatásaik, de csökkenthető a kialakulásuk rizikója

Az antibiotikumok alkalmazásához olyan gyakori mellékhatások is köthetők, amelyek akár minden 3. antibiotikummal kezelt beteget érinthetnek.

Miért olyan gyakoriak a nem kívánatos hatások? Az antibiotikumoknak sajnos nem csak a kórokozó baktériumok esnek áldozatul, hanem a bélben élő jótékony bélbaktériumok is. Az antibiotikum-adagolás következménye az lehet, hogy a gyermek bélflórájának az egyensúlya megbomlik. A bélflóra egyensúlyvesztésére számos tünet utalhat: viszonylag gyakran léphetnek fel hasi panaszok, köztük főként hasmenés, puffadás és hasi fájdalom. A napi legalább 3 alkalommal jelentkező híg széklet, a gyermek nyűgössége, gyakori sírása, étvágytalansága, esetleg hányingere, hányása sok esetben összefügg az antibiotikumok alkalmazásával.

Ma már ismert és bizonyított, hogy az antibiotikumok-szedésével összefüggő mellékhatások kialakulásának a kockázata jelentősen csökkenthető, illetve már kialakult tüneteknél azok javulása érhető el, ha támogatjuk a gyermek bélflóráját. A bélflóra egészségéhez jótékony baktériumokkal, azaz probiotikumokkal, és azok táptalajával, vagyis prebiotikumokkal lehet hozzájárulni.

Szülőként lényeges, hogy időben, már az antibiotikum-kezelés kezdetén gondoljon a gyermeke bélflórájának támogatására! Alkalmazzon olyan készítményt, amely hozzájárulhat az antibiotikumok okozta esetleges mellékhatások megelőzéséhez, kezeléséhez!

A Protexin Restore Baby 0-4 éves kor közötti csecsemők és kisgyermekek számára készült

  • A 7 probiotikus törzset és prebiotikumot tartalmazó készítmény kúraszerű bélflóra-helyreállító kezelésére javasolt, antibiotikumos kezelés alatt és azt követően.
  • Hasmenés esetén, puffadás megszüntetésére, valamint meggyengült immunrendszer erősítésére alkalmazható.
  • A benne található probiotikus baktériumok az egészséges szervezet bélflórájának összetevői, amelyek képesek megtelepedni és szaporodni az emberi bélflórában.
  • Prebiotikumot (frukto-oligoszacharidot (FOS)) is tartalmaz.

4 évesnél nagyobb a gyermeke? A Protexin élőflórás termékek széles választéka életkorra szabott alkalmazást tesz lehetővé; a lehetőségekről érdeklődjön a gyógyszertárakban!

Forrás: Vitaminkosár Kft.
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához