Szponzorált tartalom
3 dolog, amit soha ne tegyünk, ha el akarjuk kerülni az őszi felfázást
Ahogy beköszönt az ősz, a hűvös reggelek és a csípős szelek nemcsak a természetet változtatják meg, de a testünkre is kihívásokat mérnek. Nem is gondolnánk, hogy egy hideg padon való ülés vagy egy átázott cipő milyen könnyen vezethet felfázáshoz.
Ne hagyja, hogy az őszi felfázás tönkretegye a mindennapjait! Cikkünkből megtudhatja, hogyan kerülheti el ezt a gyakori, de megelőzhető problémát. Íme 3 dolog, amiket jobb, ha elkerülünk idén ősszel!
#1. Hideg kövön, padon vagy széken ülés
Ön is ismeri a népi bölcsességet, mely szerint az R betűs hónapokban nem tanácsos leülni a földre? Nos, a népi babonák ugyan nem mindig olyan megbízhatóak, de a hideg miatti felfázásra van ennél tudományosabb magyarázat is: a hideg felületeken való tartózkodás gyorsan lehűti a test hőmérsékletét, mely hatására a medence környékén lévő vérerek összeszűkülnek, ami csökkenti a vérkeringést, ezáltal gyengíti a terület immunvédelmét. Ez kedvez a baktériumoknak, így könnyebben alakulhat ki húgyúti fertőzés, közismertebb nevén felfázás.
#2. Lenge, foghíjas öltözet
Az őszi időjárás változékonysága miatt könnyebben előfordulhat, hogy valaki felfázik, ha nem öltözködik megfelelően. Gyakran nehéz eldönteni, hogy milyen ruhában lenne érdemes elindulni otthonról, hiszen az egyik pillanatban még javában tart a fülledt "vénasszonyok nyara", a következőben pedig már zuhog is az eső. Az őszi hónapok alatt érdemes rétegesen öltözködni, és melegen tartani azokat a testrészeket, amelyek különösen érzékenyek a hidegre, mint például a derék, a lábak és a lábfejek, ha pedig az időjárás azt követeli, könnyedén ledobhatunk vagy épp magunkra kaphatunk egy ruhadarabot, ezzel elkerülve a verejtékezést vagy az áthűlést.
#3. Nyirkos cipő
Önnel is előfordult már, hogy elkapta egy váratlan zivatar és bőrig ázott? Nos, míg ez nyáron nem is olyan nagy katasztrófa, hiszen gyorsan megszáradunk a fülledt meleg időben, addig ősszel a hidegben ez bizony nagy baj, ugyanis az átázott cipőnk és zoknink miatt alulról könnyedén felfázhatunk. Amikor a lábak nedvesek maradnak, különösen hűvösebb időben, a test hőmérséklete lehűl, ami növelheti a húgyúti fertőzések vagy megfázások esélyét. A hideg és a nedvesség kombinációja kedvezőtlen hatással lehet a vérkeringésre is, ami tovább növeli a megbetegedés kockázatát.
Tipp: Az őszi hónapok alatt érdemes magunknál tartani egy pár száraz pamutzoknit, hiszen a változékony időjárásnak köszönhetően bármikor elkaphat minket egy kiadós eső. A friss zokni azonnal felmelegíti az átfázott lábainkat, ezáltal elkerülhetjük a felfázást is.
Honnan tudhatjuk, hogy felfáztunk?
A húgyúti fertőzéseket a legtöbbször az alábbi tünetekből ismerhetjük fel:
- sürgető vizelési inger,
- égő, csípő érzés pisiléskor,
- fájdalom az alhasban.
Mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
- Fogyasszunk húgyúti panaszokra kifejlesztett készítményeket: A felfázás gyors leküzdésében és a súlyosabb problémák, például a húgyúti fertőzés megelőzésében segíthet a Rowatinex lágy kapszula és belsőleges oldatos cseppek, mely gyógyszerkönyvi tisztaságú illóolajok elegyét tartalmazza. A Rowatinex serkenti a vizelet ürítését, ezáltal átmossa a húgyutakat, így megelőzve a komolyabb problémák kialakulását. A termék ezenkívül baktériumellenes és gyulladásgátló, nagyobb adagja pedig görcsoldó és fájdalomcsillapító hatással bír.
- Fogyasszunk minél több folyadékot: A bőséges folyadékbevitel segít a húgyúti rendszer átöblítésében és a baktériumok eltávolításában. Különösen a víz és a cukormentes italok ajánlottak e célra.
- Pihenjünk sokat: A megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés segíti az immunrendszert a fertőzések és a betegségek leküzdésében.