Szponzorált tartalom
Potenciális sérülések nyaralás alatt: ezek a veszélyek leselkedhetnek ránk!
A nyaralás a kikapcsolódásról, pihenésről, szórakozásról szól. Arról, hogy sok időt töltsünk a szabadban, hogy felfedezzünk addig számunkra ismeretlen tájakat, belevessük magunkat az éjszakába, vagy egyszerűen csak lógassuk a lábunkat a strandon egy koktéllal, üdítővel a kezünkben. Azonban az otthonunktól távol töltött idő alatt számolnunk kell az előre nem látható eseményekkel, így a sérülésekkel és balesetrekkel is. Mire is gondolunk ezalatt?
Az aktív és passzív pihenés egyaránt rejthetnek veszélyeket, sőt, már úti célunk felé tartva is szenvedhetünk el sérülést. Az azonnali sebellátáshoz, sebkötözéshez és fájdalomcsillapításhoz szükségünk lesz néhány készítményre, hogy a gyors kezeléssel segítsük a gyors gyógyulást, valamint elkerüljük a fertőzéseket, a baktériumok bejutását a szervezetünkbe. És hogy milyen kisebb-nagyobb balesetek érhetnek minket az utunk során? Mutatjuk, mire érdemes gondolni!
Veszélyek a strandon, medencénél
A medence szélénél vagy a tengerparton pihenve ugyan nem sok kilátás van sérülésre, ugyanakkor mégis vannak olyan helyzetek, amikor oda kell figyelnünk magunkra. A medence esetében mindenekelőtt vigyázzunk a nedves kővel! Az elcsúszás komoly fájdalmakat okozhat: beüthetjük a fejünket, bordánkat, az esés tompítása közben megsérülhet a csuklónk, meghúzódhat az izmunk. A tengerpart esetében a homokos vagy sziklás partszakasznál kell is vigyázzunk arra, hova lépünk, mert egy rosszul sikerült mozdulat bizony elkaszálhatja az egész vakációnkat!
Túrázáskor, sportoláskor mindenre gondolni kell
Az aktív pihenést kedvelőknek kell igazán felkészülniük az utazásra: a rövidnadrág és szalmakalap mellé egy nagyobb adag elsősegély csomagot is be kell tenniük a bőröndbe. Szinte felsorolnunk sem kell, mennyi veszélynek vagyunk kitéve ezeken az utakon: ilyenek a kisebb-nagyobb horzsolások, az esések és rossz lépések következtében megránduló boka, a kificamodó térd, a meghúzódó és bedagadó izom, a szalagszakadás, és komolyabban felsérthetjük a bőrünk felszínét is. A nagy utazóknak elengedhetetlen tehát a sebkötözésre, fertőtlenítésre és fájdalomcsillapítására alkalmas elsősegély csomag!
Városnézéskor is érhetnek balesetek
Amennyiben az új környezet, új város megismerése nyújt számunkra felüdülést, akkor az adott utat gondosan meg kell szerveznünk: ki kell találni az útvonalat, a megnézni kívánt nevezetességeket, a helyi tömegközlekedést is. Az előkészületkor érdemes vizionálni a lehetséges baleseteket, fájdalmakat is, mivel a sok séta szintén nem kíméli a lábainkat, mi több, ha hosszú ideig tartózkodunk klimatizált térben, akkor fennáll az ízületi gyulladás veszélye is! Arról nem is beszélve, hogy mivel nem ismerjük az adott helyeket, sőt, extrém helyszíneken is megfordulhatunk, nem mindig tudjuk jól felmérni a mozgásunkat – gondoljunk csak egy templom kriptájára, föld alatti katakombákra, kilátók csigalépcsőjére, skanzenek apró házaira! A tömegközlekedési eszközöknél helyismeret híján ugyancsak jobban oda kell figyelnünk a le- és felszálláskor.
Látható tehát, hogy a nyaralásnak megvannak a maga árnyoldalai, elvégre elhagyjuk a megszokott környezetünket, a komfortzónánkat – de ez is valójában a lényege! Ám ha megtervezzük az utunkat, a csomagolandó gyógyszereket, és elgondolkodunk azon, milyen váratlan események történhetnek velünk egy hosszú hétvégén, hosszabb vakáción – vagy akár utazó társunkkal –, akkor semmi nem állhat újtába a feledhetetlen és biztonságos kiruccanásunknak!
A cikk a Voltaren Emulgel Forte támogatásával készült.