Ezeket látta már?

Unos-untalan, de fontos: vízi balesetek elleni védekezés!

Hőség - A vízi balesetek megelőzésére figyelmeztet a rendőrség. A vízi balesetek megelőzésének fontosságára hívta fel a figyelmet a rendkívüli hőségre való tekintettel csütörtökön az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK), utalva arra, hogy évente mintegy kétszázan fulladnak bele tavakba, folyókba.

Makula György szóvivő az MTI-nek azt mondta: a kánikulában egyre gyakrabban fürdőznek az emberek tiltott helyeken, ezért arra figyelmeztet mindenkit a rendőrség, hogy az új rendelkezések szerint tiltott helyen fürdőzésért ötezertől ötvenezer forintig terjedő helyszíni bírság szabható ki.

furdoruhasno-280x200-d00000783d94191cd0a48

Barnácz István, a Dunai Vízirendészeti Kapitányság vezetője az MTI-nek nyilatkozva azt hangsúlyozta: a Duna fővárosi szakaszán egyetlen kijelölt fürdőhely sincs, így aki megmártózik a vízben, az nemcsak szabálysértést követ el, hanem az életét is veszélyezteti.

Az alezredes azt mondta: kánikula idején a vízparton lévő rosszullétek miatt megerősített járőrszolgálatot kell tartaniuk. A vízi rendőrök azt tanácsolják, hogy azok, akik szív- és érrendszeri betegségben szenvednek, vagy rendszeres gyógyszerszedésre szorulnak, kerüljék a tűző napot, a vízparton is az árnyékos helyre húzódjanak, mert a parton és a vízben egyaránt felléphet oxigénhiány, ami könnyen tragédiához vezethet.

Barnácz István közlése szerint az elmúlt napokban a magas hőmérséklet miatti rosszullétek következtében több alkalommal is segítséget nyújtottak a rendőrök vízparton rosszul lett embereknek.

A kapitányságvezető arra is felhívta a figyelmet, hogy ha valaki - például az evezős vagy géphajós vízi sportok kedvelői közül is - a tűző napon tartózkodik és felhevült testét akár csak egy vízfröccs éri, az könnyen izomgörcsöt, sokkot kaphat, és a folyadékhiányból fellépő rosszullét is vízbefulladásos balesethez vezethet.

Az alezredes kiemelte: tilos fürdeni hajóútban, kikötők, hajóállomások, vízi sporteszköz közlekedésére szolgáló pályák területén, valamint éjszaka és korlátozott látási viszonyok között. Az úszóeszközök (vízibicikli, gumimatrac és más felfújható eszköz) használata szintén fürdésnek minősül.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy január elsejével a hajózási szabályok is változtak, így Szentendrénél a motoros vízi eszközök (jet-ski) használatát megtiltották, a csónakokban, kishajókon a 14 éven aluliak és az úszni nem tudók számára kötelező a mentőmellény használata.

Forrás: MTI
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához