Tisztítás léböjtkúrával
Törődjünk magunkkal! Ez a kúra ajánlható azoknak, akik elsősorban nem fogyni szeretnének, hanem megtisztul ni, regenerálódni.
A léböjt-kúrával elérhetünk testsúlycsökkenést, erőnlétünk javulását, teljesítőképességünk fokozódását, hangulatunk javulását és az öregedési folyamat lassulását is.
A módszer lényege
A szilárd táplálék megvonásától szervezetünk az elraktározódott salak és méreganyagok kiürítéséhez kezd. A böjt hatására az agyban fölszabadul a boldogság-hormon - a szerotonin, a vérből és az erekből kitisztulnak a lerakódott zsír- és mésznyomok, a belekből a többnapos mérgező maradványok. A máj szinte föllélegzik a napi folyamatos terhelés megszűnésére, még a bőr is megszépül, mert a kötőszövetekben összegyűlt mérgező anyagok a pórusokon keresztül távoznak. Elegendő három nap és már mérhető az immunrendszer felerősödése és a lélek kiegyensúlyozottsága.
A böjtölés tudományát is azonban csak valódi szakemberektől szabad eltanulni és igazán hozzáértők felügyeletével szabad gyakorolni.
Feltételek, követelmények
- Naponta többször hideg-meleg vízzel zuhanyozzunk.
- Minden nap legalább fél órát sétáljunk a szabad levegőn.
- Minden nap legalább fél órát sétáljunk a szabad levegőn.
- Minden nap egy erős frottír törülközővel dörzsöljük át testünket.
- Minden nap egy erős frottír törülközővel dörzsöljük át testünket.
- Kora délutánonként helyezzünk melegvizes palackot a májunk fölé (májpakolás), és úgy pihenjünk egy fél órát.
- Kora délutánonként helyezzünk melegvizes palackot a májunk fölé (májpakolás), és úgy pihenjünk egy fél órát.
- Hogyha megfájdul a fejünk, vagy szédülünk a kúra során, fogyas szunk káliumot és magnéziumot.
- Hogyha megfájdul a fejünk, vagy szédülünk a kúra során, fogyas szunk káliumot és magnéziumot.
Mielőtt a kúrához kezdünk, kérjük ki háziorvosunk véleményét!
A diéta leírása
A táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek szerint ésszerű böjtöléssel az ember képes az egészségét megőrizni; testét, szellemét megfia talítani. Megfigyelték, hogy egyes panaszok, mint a migrén, az aranyér, a szabálytalan vérzés, a pattanások, a lehangoltság és az ízületi gyulla dások, enyhülhetnek, ha a szervezet kitisztul. De bármilyen krónikus be tegség esetén böjtölés előtt ki kell kérni orvosunk véleményét. A léböjt alatt nem fogyaszthatunk szilárd táplálékot, csak zöldség- és gyümölcs leveket, leveseket és gyógyteákat.
A diéta elsődleges célja, hogy szervezetünk megkönnyebbüljön, nem pedig a súlycsökkentés.
Mérjük fel, milyen hosszú kúrára van szükségünk, és mi az, amit vé gig tudunk vinni. Tanácsos a böjtölést heti egy nappal kezdeni, majd havonta emelni a kúra időtartamát addig, míg már gond nélkül képesek vagyunk egy teljes hetet végigcsinálni. Ennél hosszabb böjt megkezdése csak szakember felügyelete mellett tanácsos.
Étrend
1. nap
Ezen a napon már hagyjunk el minden nassolást, húst és alkoholt. Hat óra után már ne fogyasszunk semmit. Jó, hogyha reggel megiszunk egy kávés kanál almaecetet, két deciliter vízben oldva, és hashajtóként, lefekvés előtt egy evőkanálnyi keserűsót fél deciliter langyos vízben elkeverve.
2. nap
Meg kell innunk 2, de inkább 3 liternyi folyadékot a nap folyamán. Ez lehet vértisztító tea, szénsavmentes ásványvíz, frissen facsart gyümölcslé vagy tartósítószer nélküli 100%-os gyümölcslé hígítva. 1 dl gyümölcslé hez 1 dl vizet adjunk.
Reggeli: Gyümölcs- vagy gyógytea, reszelt vagy paszírozott gyümölcs.
Ebéd: Héjában főtt krumpli, sárgarépa és cékla. Akár mindegyikből ehetünk egy keveset, de fontos, hogy ebédünk összességében semmiképp se haladja meg a 15 dkg-ot. Igyunk teát vagy gyümölcsevet.
Vacsora: Párolt zöldségfélék, tea, gyümölcslé.
Az alapos tisztuláshoz javasolt a második naptól ébredést követően a lan gyos vizes - kamillás vagy csalános - beöntés.
3. nap
Kötelező a napi 2,5-3 liter folyadék, kétóránkénti rendszerességgel fogyasztva.
Reggeli: Vesetisztító gyógytea, negyed friss citrom, és egy mokkáskanál méz.
Ebéd: Rizsnyák: 1/2 liter vizet 3 evőkanál rizzsel felforralunk, kb. 60 percig - fajtánként változhat - puhára főzzük, majd levesszük a tűzről. A masszát szitán át nyomjuk. A nyákot elkortyolgatjuk. Fahéjjal ízesíthető. Sózni tilos!
Vacsora: Főtt burgonya, paradicsom, cékla vagy zeller levessé főzve és összetur mixolva. Fűszerezhetjük bazsalikommal, borsikafűvel, petrezselyemmel, de sót és erős fűszereket ne használjunk.
4. nap
Egész nap fogyasszunk gyomor-, epe- és májtisztító teákat. A nap folya mán 3 kávéskanál mézet el lehet szopogatni. Nagyon erős éhség esetén délben rizsnyákot ehetünk fahéjjal, mézzel ízesítve.
5. nap
Azonos a negyedik nappal.
6. nap
lgyunk ezen a napon nyugtató teákat (csalán-, apróbojtorján-, körömvi rágteát). Citrommal és mézzel ízesíthetjük.
Reggeli: Tea mézzel.
Ebéd: Zöldségekből főzött leves, melyet összeturmixolunk. Rizsnyák
Vacsora: Az ebédre főzött leves, rizsnyák, méz, citrom.
7. nap
A böjt utolsó napja, mely visszavezet bennünket megszokott étkezési rendünkhöz.
Reggeli: Bármilyen fajta gyógyteát ihatunk.
Tízórai: Egy kisebb alma hámozva.
Ebéd: Zöldségekből főzött leves összeturmixolva, héjában főtt krumpli pici olí vaolajjal.
Vacsora: Párolt zöldségek, olívaolajjal borsikafűvel, ízesítve.
Az eredeti cikk itt olvasható: