Mire jó a szódabikarbóna? Bőrkeményedések ellen így érdemes bevetni
A szódabikarbónával nem csak takarítani lehet. Itt a lista, mire lehet még használni!
A szódabikarbóna vagyis a nátrium-hidrogénkarbonát enyhén lúgos, vízben jól oldódó só.. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel. Ezt a tulajdonságát használhatjuk ki szépségápolás és tisztítás során.
Sütő tisztítása szódabikarbónával
A finom étkek otthonában gyorsan összegyűlik a kosz. A sütő oldalára és az aljára is kerülhet az ételekből a sütés során.
Így csináljuk: Szórjuk be a felületet szódabikarbónával, ha már teljesen kihűlt. Ezután néhány óránként permetezzünk vizet, és hagyjuk kiszáradni. Ha kész, tisztítsuk ki, majd még egyszer átmoshatjuk a sütő belsejét a következő használat előtt.
Folttisztítás szódabikarbónával
A szódabikarbónából készített paszta viszont még az olyan makacs foltokat is kiviszi.
Így csináljuk: a szódabikarbónát egy kevés meleg vízzel keverjük össze és kenjük a foltra. Ezután hagyjuk állni 1-2 órát, mielőtt a mosógépbe dobnánk a koszos ruhát. A ruha színtartósságáról persze előtte meg kell győződni és csak szigorúan a foltra szórni.
Szájvíz házilag szódabikarbónából
A kellemes lehelet a jó közérzet alapeleme. Szódabikarbónából otthon, percek alatt kikeverhetünk szájvizet.
Így csináljuk: mindössze fél pohár vízbe, fél teáskanál szódabikarbónát kell elkeverni. Pár csepp borsmenta olajat hozzáadva, nem csak friss, de mentolos is lesz a lehelet.
Mit árul el egészségünkről a nyelvünk és a lepedék? Olvasson tovább!
Fogkrém szódabikarbónából
A szódabikarbóna kellemes leheletet biztosít, de emellett a lepedéket is eltávolíthatja.
Így csináljuk: egyszerűen meleg vízzel át kell mosni a fogkefe fejét, majd kevés szódabikarbónával megszórni, várjuk meg, míg felolvad és már jöhet is a dörzsölés. A szájvíz mintájára sűrűbb pasztát is készíthetünk, ez inkább ajánlott, mert biztos, hogy a szódabikarbóna felolvad, és nem karistolja össze a fogzománcot.
Szódabikarbónával a bőrkeményedések ellen
Puha és selymes könyököt és sarkakat szeretnénk? Ez is lehetséges!
Így csináljuk: ha a szódabikarbónát meleg fürdővízbe szórjuk, majd fél órát áztatjuk benne az érintett területeket, akkor könnyebben el tudjuk távolítani a bőrkeményedéseket.
Szódabikarbóna gyomorpanaszokra
Az itt felsorolt néhány példa is mutatja, miért jó, ha mindig van a háznál egy adagnyi szódabikarbóna. Persze az sem árt, ha táskánk bugyraiba is teszünk belőle. Egyrészt elűzi a kiadós kajálás utáni kellemetlen leheletet, másrészt megszüntetheti a nehéz ételek miatti gyomorpanaszokat. Gyomorégésre, rendszeresen használni viszont nem ajánlott!
Olvasta már?
- Leesett egy falat étel a földre, ezen múlik, hogy meg lehet-e enni
- Mire jó a szódabikarbóna? Így használja, hogy értelme is legyen – tanácsolja a gyógyszerész
- Büdös mosogatószivacs - ez okozza a szagot
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!