Ezeket látta már?

Szájöblítés étkezés után: csökkentheti a bevitt kalóriák számát?

szájöblítés kalória csökkentés étkezés után

Meghökkentő eredményekre derült fény egy kutatásból.

Dobson Szabolcs gyógyszerengedélyeztetési szakértő korábban izgalmas tanulmányra hívta fel a figyelmet közösségi oldalán:

"Az orlisztát szájöblítő (24 mg hatóanyag/ml; lögyböl és kiköp) csökkentette a magas zsírtartalmú étkezés során elfogyasztott kalóriák és ezen belül a zsírokból származó kalóriák számát.

Orlisztát gátolja a nyelv lipáz nevű zsírbontó enzimjeinek működését, amelynek következtében kevesebb szabad zsírsav keletkezik a trigliceridekből (zsírokból). A szájüregben képződő szabad zsírsavakról úgy vélik, hogy ezek közvetítik az ízérző receptorokon keresztül a zsír ízét az agyba. Ennek gátlásáról úgy gondolják, hogy segíti a telítettség érzet kialakulását" - olvasható a posztban.

A bejegyzésből kiderült, hogy másfelől a szájöblítőként használt orlisztát, amelyet tehát nem kell lenyelni (kevesebb, mint 10%-a jut a tápcsatornába nyelés révén), megelőzi a szokásos kapszulák mellékhatásait, köztük a széklet inkontinenciát, olajos/zsíros székletet, puffadást, bélgázosságot és egyéb kellemetlen dolgokat.

'Most egy előzetes, kisméretű, kettős-vak, keresztezett klinikai vizsgálatot végeztek olyan résztvevőkkel (10 fő, testtömeg-index 25-30 kg/m2), akiknek placebót vagy orlisztátot (24 mg/ml) kaptak magas zsírtartalmú étkezés előtt. A résztvevőket alacsony vagy magas zsírfogyasztókra osztották a placebo beadását követően zsírból elfogyasztott kalóriák alapján" - olvasható a bejegyzésben, amelyben Dobson megjegyezte, hogy az orlisztát szájöblítő csökkentette a magas zsírtartalmú étkezés során elfogyasztott össz- és zsírkalóriát a magas zsírtartalmú fogyasztóknál, de nem változtatta meg az elfogyasztott kalóriákat az alacsony zsírtartalmú fogyasztóknál.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Az egészségünk érdekében mennyit kellene naponta sétálni? Itt a tudományos válasz!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#mozgás

Forrás: Egészségügyi szakirodalmi tallózó
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához