Ezeket látta már?

Minden az arcunkra van írva...

2011.08.17. Módosítva: 2015.11.04.

Arcunkra írt gyermekkor? Egy új kutatás szerint élettörténetünk az arcunkra van írva. Egyes emberek esetében a viharvert arcbőr és az arcot barázdáló mély ráncok nehéz sorsukról árulkodnak. A legújabb kutatás szerint azonban minden ember arcvonásai árulkodnak a gyermekkorról. Az Edinburgh-i Egyetem kutatói kimutatták, hogy egy személy gyermekkorára arcának szimmetriája alapján lehet következtetni.

Tizenöt különböző arcvonást felhasználva arra a következtetésre jutottak, hogy az aszimmetrikus arcú embereknek általában nehezebb gyermekkora volt, mint a szimmetrikus arcúaknak. Az eredmények arra utalnak, hogy a kisgyermekkori tapasztalatok, például a táplálás, a betegségek, a cigarettafüst behatása, a környezetszennyezés és a nehéz gyermekkor más részletei nyomot hagynak az emberek arcán.

ferfi-fiatal-d0000103E28ee4a64149e

Az arcvonásokat érdekes módon nem befolyásolta későbbi szociális-gazdasági státuszuk, ami azt mutatja, hogy még annak az arcára is rá van írva a múltja, akinek esetleg a szegénységből sikerült a gazdagságba emelkednie felnőttkorára. Jó példa erre a sztárséf Gordon Ramsay vagy a török származású brit képzőművész Tracey Emin, akiknek karakteres arca mostanra összegyűjtött vagyonuk ellenére is őrzi ínséges gyermekkoruk emlékét.

Ian Deary, az egyetem pszichológus professzora elmondta, hogy az arc szimmetriáját a fejlődési stabilitás jelzőjének tartják. A fejlődési stabilitás a test arra irányuló képessége, hogy ellenálljon a környezeti stressztényezőknek, és ne térjen le a fejlődés útvonaláról. A kutatás eredményei azt mutatták, hogy a gyermekkori nélkülözés nyomot hagy az arcon.

Az Economics and Human Biology szaklapban megjelent tanulmányban a kutatók azt állítják, hogy az arc szimmetriáját a magas vérnyomás és más orvosi markerek mellett fel lehet használni annak megállapítására, hogy egyes emberek a betegségek fokozott kockázati csoportjába tartoznak-e. Az ilyen jellegű alkalmazáshoz azonban még hosszú kutatásra lesz szükség.

Forrás: Medipress
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához