Konyhai kényelmünk
Optimális konyhaelrendezéssel időt és energiát spórolhatsz! Konyhánk elrendezése valószínűleg valamelyik bejáratott mintát, sablont követi, ám mégis érdemes tisztában lennünk a különböző formák előnyeivel, és csak azután kiválasztani a számunkra megfelelőt.
Természetesen azt, hogy milyen konyhaformát választunk, leginkább a hely adottságai, vagyis a mérete, illetve alakja fogja meghatározni. Választhatunk egyszerű, de akár összetettebb kialakítású konyhát is, ami megfelel az ízlésünknek.
Az egyszerű kialakítások közé tartozik az egysoros, az L-alakú és a kétsoros konyha, ugyanakkor az összetettebb formák, mint a G-alakú, az U-alakú és a sziget, több lehetőséget kínálhatnak.
A különböző formák, az esztétikai elrendezésen túl, arra szolgálnak, hogy a konyhában megtett útszakaszokat optimalizáljuk. A lényeg, hogy minél kevesebbet kelljen a különböző konyharészek között mászkálnunk, így időt spórolhatunk.
Fáraszt az ünnepi hajtás? Van megoldás!
Ha van lehetőségünk rá, válasszunk U, G vagy szigetformát, hiszen ezeknél a legrövidebb az egyes zónák között a megtett út. Ugyanakkor, az egysoros konyha berendezése is optimalizálható, a megfelelő programmal, ami azt jelenti, hogy az egy blokkba tartozó részeket egy helyre (egymás mellé), nem pedig szétválasztva, a konyha két végében helyezzük el. Annak érdekében, hogy még több időt spóroljunk, egy másik egyszerű lépés, hogy rendszerezetten pakoljuk be a konyhaszekrényünkbe.
A gyakran használt eszközöket a könnyen és gyorsan elérhető fiókokban, tehát közvetlenül a munkalap alatt, illetve a felső elemek alsó síkjában tároljuk. A kevesebbet használt tárgyakat az előbb említett zóna alatt, illetve fölött helyezzük el.
Amit csak nagyon ritkán használunk, azt a felső elemsor legfelső, illetve az alsó elemsor legalsó síkjába tegyük. Ugyan minden mozdulat csak egy pillanattal tűnik rövidebbnek, mégis összességében napi fél órát is megtakaríthatunk egy jó konyhaelrendezéssel.