Ezeket látta már?

Fiatalító diéta? (anti-aging)

2011.03.10. Módosítva: 2015.11.04.

Anti-aging (fiatalító) diéta... Minél több növényi eredetű táplálékkal és helyes étkezési szokásokkal sokáig megőrizhetjük szervezetünk fittségét.

Az anti-aging egyfajta fiatalító étrend, és egy életforma. A diéta maga nem életelixír, amelytől visszafiatalodhatunk és örökké fiatalok maradhatunk. A diéta szó maga a helyes táplálkozást jelenti, tehát az anti-aging diéta sem arról szól, hogy hogyan fogyjunk le néhány kilót, hanem hogy minél tudatosabban táplálkozzunk, ne vonjunk meg testünktől semmi jót és fókuszáljunk egészségünkre.

zoldsegek-d00000CB3ebf28240a69b

Oláh Ibolya dietetikus és táplálkozástudományi szakértő véleménye szerint fiatalságunk megőrzésének lényege, hogy minél több nutritív tápanyagot juttassunk szervezetünkbe, ezzel szerveink működését (gátolva ezzel az öregedést) szerv- és sejtszinten védjük.

A szakértő javaslata, hogy az egyszerű háziasszony vásárláskor szín szerint válogatva minél több zöldséget és gyümölcsöt tegyen a kosárba, napszakokra lebontva pedig adott színű gyümölcs vagy zöldség csokrot fogyasszon. A fő, hogy egy napon belül minél több szín és több féle növény megforduljon étrendünkben. Ezzel nem csak fiatalságunk, de egészségünk is megtartható.

Menopauza idején a mesterséges hormonpótló szerek helyett érdemes fitoösztrogénben (növényi eredetű ösztrogén) gazdag ételeket fogyasztani. Ilyenek a citrusfélék, a zöld és sárga színű zöldségek, a szója, a búza és a zab. Fontos, hogy az idény jellegű zöldségeket és gyümölcsöket részesítsük előnyben az anti-aging diéta összeállításánál.

Zöldségek és gyümölcsök elfogyasztását illetően a magyarokra jellemző, hogy mindent túlfőznek és túlízesítenek. Megvannak azok a bizonyos ásványianyag-megtartó eljárások, egyszerű házi praktikák, melyekkel egészséges ételeket tudunk készíteni. Ilyen egyszerű trükk az is, hogy a répát, vagy brokkolit főzéskor nem főzzük meg teljesen, hanem mielőtt megfőne teljesen, a tűzhelyről levéve, fedővel a tetején hagyjuk állni egy kicsit, ezzel megtartva a zöldségben lévő fontos tápanyagokat.

Forrás: Napidoktor
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához