Okozhatnak-e rákot vagy szklerózis multiplexet a tejben és a marhahúsban lévő részecskék?
A szakemberek pro és kontra ezt ajánlják.
Nyugati étrendünkben a tehéntej és a marhahús mindenütt jelen van. De mi van akkor, ha a tejtermékek és a marhahús olyan kórokozó(ka)t tartalmaz, amely(ek) már gyermekkorban fertőzhet(nek), majd 40–70 évvel később rákot vagy szklerózis multiplexet válthat(nak) ki?
A Német Rákkutató Központ (DKFZ) kutatói ezt feltételezik, ezért azt javasolják, hogy a csecsemők legalább egyéves korukig ne kapjanak tehéntej eredetű termékeket.
A Német Szövetségi Kockázatértékelési Intézet (BfR) és a Max Rubner Intézet (MRI) azonban közös nyilatkozatukban ezt elutasítják.
A 2008-ban orvosi Nobel-díjjal kitüntetett dr. Harald zur Hausen, DSc, és felesége, Ethel-Michele de Villiers, PhD feltételezései szerint vannak olyan vírusok, amelyek krónikus gyulladást okozhatnak, és emiatt hosszas lappangási idő után rákhoz vezethetnek.
Az epidemiológiai adatokból azt olvassák ki, hogy a tejelő szarvasmarhák tej- és hústermékeinek fogyasztása potenciális veszélyforrást jelenthet. A vastagbélrák és a mellrák ugyanis gyakran fordul elő olyan helyeken, ahol ezeket az élelmiszereket nagy mennyiségben fogyasztják (Észak-Amerikában, Argentínában, Európában), ám Indiában, ahol a teheneket szent állatként tisztelik, alacsony ezen megbetegedések aránya.
A laktózérzékeny nőknél is ritkábban alakul ki mellrák – állítják a kutatók, akik úgy gondolják, nagyobb figyelmet kell kapniuk e kórokozóknak a daganatkifejlődés okainak vizsgálatakor.
Olvasta már?
- Folyamatosan szedi a vitaminokat? Erről jó, ha tud!
- Ha ilyen a tenyere, előrehaladott zsírmája lehet - alkohol nélkül is kialakulhat
- Valójában egészséges a sertéshús vagy sem? Itt a válasz!
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!