Ilyen nyomokat hagyhat a klimax az arcbőrön
A változókorral járó hormonális változások nem kímélik az arcbőrt sem. Ezt teheti ellene!
Szárazabb, megereszkedett lesz a bőr, erősödnek ráncok és a számuk is többszörösére nő. A menopauza után drámai mértékben visszaesik a természetes kollagén-szintézis, de már erre is létezik nagyon jó megoldás – mondja Dr. Széchenyi Kornél.
A bőr rugalmasságáért felelős kollagén szintje folyamatosan csökken, 30-40 éves kor közt már tapasztaljuk, hogy a bőr kezd megereszkedni, és megjelennek az első, apróbb ráncok is. A menopauza után aztán drámai mértékben visszaesik a természetes kollagén-szintézis, a ráncok száma és mélysége pedig csak egyre nő. A ráncosodás ellen sokat tehetünk a rendszeres és tudatos bőrápolással, arckezelésekkel, hidratálással és fényvédelemmel, de ha igazán látványos eredményt szeretnénk elérni, akkor érdemes orvos-esztétikai szakember segítségét kérni.
„Kollagén-stimulátort szoktunk ebben az esetben javasolni, ami a bőr mélyebb rétegébe, 5 ponton injektálva használjuk, ahol a kötőszöveti rétegben stimulálja a rugalmasságért felelős elasztikus rostok és a kollagén termelését, ezáltal kisimítva a nehezen kezelhető ráncokat és a megereszkedett bőrt” – mondja az orvos-esztétikai specialista.
A kezelés elsősorban az érettebb felnőtt korosztálynak javasolt, akik szeretnék visszakapni az arcuk eredeti vonásait és volumenét. A menopauza után jelentősebb a kötőszöveti hiány, lazább a kötőszövet, vékonyabb a bőr, így a ráncok is nehezebben kezelhetőek.
Olvasta már?
- Kikészítik a változókor tünetei? Ezeket a mozgásformákat végezze, hogy enyhüljenek!
- Honnan tudom, hogy változókorban vagyok? A nőgyógyász válaszol
- Így előzheti meg a változókori hasi elhízást! A szívét is óvhatja vele
- Klimax: ezek az zöldségek, gyümölcsök tesznek jót változókorban
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!