Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Visszér kezelése gyógyszerrel: melyiket válasszuk? (x)

Betegségek
2019. április 10. 12:15
Módosítva: 2019. április 10. 12:16
Visszeres láb, gyógyszer, visszér

Itt a tavasz, lazul a ruházat, ennek azonban nem mindenki örül. A visszér láthatóvá válik és a melegebb időben a panaszok is fokozódnak. Most van itt az ideje, hogy a vénákat és a vérkeringést belülről támogassuk, szakértőnk azt is elárulja, mivel és hogyan.

A visszérbetegség alapvetően egy örökletes hajlam, aminek a megjelenése, súlyossága nagyban függ bizonyos életmódi tényezőktől. A genetikai tényezőt megváltoztatni nem lehet, a tünetek azonban életmódváltoztatással, fizikai eszközökkel, gyógyszerrel, illetve sebészi úton csökkenthetők, megszüntethetők.

Kevesen tudják, hogy az aranyér is a visszérbetegség egyik megjelenési formája, és mivel itt fizikai módszerek nem alkalmazhatók, ezért a sebészi megoldásokon kívül csak gyógyszerrel enyhíthetjük a panaszokat.

Így lett gyógyszer a citrusok héjából

A visszértágulat gyógyszeres kezelésére ma bioflavonoidokat alkalmaznak, amely elsősorban a citrusfélék héjában található meg nagy mennyiségben. Ez nem újdonság: a rutaféléket és a nagyezerjófüvet már a középkori orvoslásban is használták visszérbetegség kezelésére, igaz, akkor még nem tudták, hogy mi is pontosan a hatóanyag. Csak az 1800-as évek elején kezdték azonosítani, izolálni a citrusfélék héjában található növényi színanyagokat, így a flavonoidokat is, amely hatóanyagcsoport a sárga színéről kapta a nevét.

Gyógyszerként az 1960-as években jelentek meg a piacon. Érfalstabilizáló hatásúak, a tágult vénák tónusát javítják, segítik a nyirokkeringést, csökkentik a gyulladást. A visszérbetegség okozta legfőbb panaszokat - lábdagadás, feszülő érzés, éjszakai lábikragörcs - bizonyítottan enyhítik.

Sok az ellenőrizetlen termék a piacon, bízzunk a gyógyszerben

Patikába betérve is széles a kínálat, de a hipermarketekben, valamint főképp az interneten még több készítménnyel találkozhatunk. Ezek jelentős része étrend-kiegészítőként kerül forgalomba, áruk általában vonzó, a patikai forgalomban kapható készítményeké alatt van. Csakhogy ezeknek a szereknek a hatásosságát senki sem ellenőrzi, előállításuk módja, hatóanyagtartalmuk igen változatos - legtöbbször töredéke a gyógyszerekének -, nagy esetszámú, korrekt klinikai eredményeket egy gyártó sem tud felmutatni.

Bár a gyógyszereket és a gyógyszeripart ma sok kritika éri, azt fontos hangsúlyozni, hogy a gyógyszer nem ígérhet ellenőrizetlen hatást: a gyógyszereket szigorú előírások betartása mellett gyártják, forgalomba hozataluk előzetes biztonságossági és hatékonyságot igazoló vizsgálatokat követően lehetséges.

VenoprotEP - vény nélkül kapható gyógyszer visszértágulatra

Hazai gyártó terméke a nemrég forgalomba került, gyógyszerként törzskönyvezett diosmin és hesperidin tartalmú VenoprotEP filmtabletta. Mikronizált formában tartalmazza a hatóanyagot, amely a hagyományos diozmin készítményekhez képest jobb felszívódást, hasznosulást eredményez. Hasonló hatóanyagú készítmények több országban vénykötelesek; hazánkban a VenoprotEP 30 és 60 szemes kiszerelésben, recept nélkül megvásárolható a gyógyszertárakban. Amennyiben a kezelés ellenére a panaszok fokozódnak, kifejezett fájdalom, lábdagadás, gyulladás vagy láz jelentkezik, feltétlenül forduljunk orvoshoz az esetleges szövődmények kizárása, illetve további kezelési lehetőségek megbeszélése érdekében!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Dr Kis Gergely, háziorvos
# visszér # visszértágulat # gyógyszer # aranyér # citrus # érrendszer # érszűkület # érrendszeri betegségek

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés