Ezeket látta már?

Vezetés közben megcsípte a méh a sofőrt, miskolci rendőrök mentették meg az életét

Betegségek
2022. július 25. 15:04
méhcsípés, rendőr, méh, allergia

A miskolci rendőrök vitték orvoshoz a férfit, akinél a méhcsípés után allergiás reakció lépett fel.

A Miskolci Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály munkatársai július 22-én délután a 3-as számú főúton tartottak közúti ellenőrzést, amikor észrevették, hogy Nyékládháza és Emőd közötti útszakaszon két egymásután közlekedő teherautó sofőrjei telefonálnak -írj a a police.hu.

Allergiás reakció méhcsípés után

A rendőrök megállították a járműveket, de hamar kiderült, hogy az egyik sofőrt menetközben megcsípte egy méh, és allergiás reakciók jelentkeztek nála. Az apa, aki elől ment telefonon próbálta meg az úton tartani a fiát. A rendőrök azonnal a rendőrautóba ültették, majd megkülönböztető jelzéssel Nyékládházára vitték az egyre hevesebb allergiás tüneteket mutató férfit.

Az orvosi rendelőben a sofőr megkapta az ellenszert, jobban lett. Ezután a rendőrök visszavitték az édesapjához, aki a rendőröknek megköszönte, hogy megmentették a fia életét.

Mennyire veszélyes a méhcsípés?

A méh mérge több olyan vegyületet (pl. mellitint, hisztamint) tartalmaz, melyek fájdalmat, viszketést és allergiás reakciót is kiválthatnak. A legtöbb embernél a csípés csak helyi reakcióval jár együtt: a csípés helye megduzzad, kipirosodik, erősen viszket és fájdalom is jelentkezhet. Ez utóbbi általában néhány órán belül el is múlik, de előfordulhat, hogy még 1-2 hét múlva is fáj vagy duzzadt az érintett terület.

Az emberek nagyjából 3 százaléka allergiás lehet a méh- (vagy a darázs-) csípésre, és vannak olyanok is, akiknél a csípés rendkívül súlyos, életveszélyes allergiás reakciót, úgynevezett anafilaxiás sokkot válthat ki. Az allergiás reakció nemcsak a csípés helyére koncentrálódik, hanem az egész testet érintheti. Tünetei lehetnek többek között a méhcsípéstől távoli bőrterületek kipirosodása, duzzanata, ödémásodása, kiütések megjelenése, valamint hányinger és hányás, hasmenés, szédülés, orrfolyás és könnyezés.

A legsúlyosabb esetekben az érintett nehezen kap levegőt, légzése sípolóvá válik, a vérnyomása pedig nagyon alacsonnyá válik, így a szervezete sokkos állapotba kerülhet – ez pedig akár halált is okozhat! A tünetek a csípést követően néhány percen belül kialakulnak.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: police.hu
# méhcsípés # allergia # anafilaxiás reakció # csípés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés