Visszeresség fiatalabb korban is?
Szeretnénk azt gondolni, hogy amíg az ember fiatal, esetleg még a 30-at sem érte el, addig nem kell különösebben foglalkoznia a testével, hiszen az olyan problémák, mint a visszeresség, ilyenkor még elkerülik. Ám dr. Sepa György főorvos, a Trombózisközpont érsebésze elmondta, hogy bizony nem csak az idősek lábain jelennek meg a kacskaringós, kidudorodó erek.
Nem csak az idősebbek betegsége
Sokan gondolják azt, hogy a fiatalokat nem érinti az idősebbekre jellemző visszér, de sajnos egyre többen szenvednek tőle a húszas, harmincas korosztályból is. Hogy mi lehet ennek az oka?
"A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény, illetve nőknél a terhesség következtében kialakult hormonális státusz megváltozása, valamint a magzat vénákra gyakorolt nyomása következtében alakul ki. Ezek pedig nem olyan események és problémák, amik csak és kizárólag az idősebb korosztályt érintenék. Attól, hogy valaki fiatalabb, még oda kell figyelnie arra, hogy mozogjon, és megfelelően étkezzen, hogy elkerülhesse, vagy késleltethesse a visszeresség kialakulását."
Nem kezelik másképpen
Mint ahogyan azt láthatjuk, nem csak az időseket érinti ez a probléma. Bár sokan úgy gondolnák, hogy a fiatalabb korban kialakult visszeresség más kezelést, gyorsabb javulást igényelne és ígérne, ám ahogyan azt dr. Sepa György főorvos, a Trombózisközpont érsebésze elmondta, ez nincs így.
A visszeresség fiatalabb korban is ugyan azokon a gondokon alapszik, mint az idősebb korosztálynál, mely során a mély és a felületes vénás rendszer között a nyomásviszonyok megváltoznak a mélyvénákban kialakult billentyűelégtelenség miatt Ez pedig azt jelenti, hogy lényegtelen, hogy a páciens idősebb, vagy fiatalabb, a visszeresség kezelése mindkét esetben azonos. Eltérés inkább abból adódhat, hogy a fiatalok körében gyakoribb az olyan beavatkozás – például a rádiófrekvenciás visszérműtét – amelyeknél nem csak az érprobléma megoldása a fontos szempont, hanem az esztétikai gond orvoslása is.
Forrás: Trombózisközpont