Sokszor vagyok rosszul: erős szívdobogás, magas pulzus, szédülés - mi okozza? Az orvos válaszol
Édesanyám 1 hónapja halt meg a szemem láttára. Borzalmas volt. Az lenne a kérdésem, hogy ez már pánikbetegség lenne?
A vakcinainfós orvosokhoz az alábbi kérés érkezett:
"Kedves Orvosok!
Édesanyám 1 hónapja halt meg a szemem láttára. Borzalmas volt, Ő volt a legfontosabb számomra az életben. Az ügyintézést, temetést szinte egyedül intézem. Kisfiam sem hagy gyászolni, pörög állandóan, attól függetlenül, hogy rengeteget segít a Férjem. Másfél hónapja elájultam a játszótéren, azóta rettegek, hogy újra megtörténik. Sokszor vagyok rosszul, erős szívdobogás, magas pulzus, szédülés, ájulástól való félelem, kéz zsibbadása, homályos látás.
Tegnap éjszaka nagyon rossz volt, 130-as vérnyomás, (számomra a normál vérnyomás 85-100 között) 117-es pulzussal, bevettem egy frontint. Attól jobb lett. Soha életben semmilyen gyógyszert nem szedtem, mindig próbáltam természetes gyógymódok kezelni, ha esetleg egy megfázás elkapott volna.
Háziorvosi tanácsra kaptam Rexetin-t. Félek, hogy ez okozta a rosszullétet, igaz, csak 2 szemet vette be eddig. Visszatértem az orbáncfű és a citromfű teára.
Az lenne a kérdésem, hogy ez már pánikbetegség lenne? Nincs légszomj. Amitől a legjobban félek, az az ájulás. Ha időközönként, amikor úgy érzem végem van, beveszek egy xanaxot vagy frontint, attól nem lesz még függőség?
Nekem egyértelműen a gyász miatt alakult ki. 40 éves nő vagyok, semmilyen alapbetegségem nincs, 39 kiló, 156 cm vagyok. Nagyon szépen köszönöm a segítséget."
Az orvos válasza:
"Kedves Kérdező!
Egy testi állapotról aranyszabályként elmondható, hogy csak akkor mondhatjuk ki, hogy pszichogén, ha a testi okok ki vannak zárva. 40 éves, 39 kilós nőként önmagában megérdemelne egy kivizsgálást, de az ájulás is kivizsgálási indok.
A sorrend: háziorvos » kardiológus (szívUH, EKG), neurológus, nyaki ér ultrahang, labor, esetleg gasztroenterológus (felszívódási zavar?) ÉS ha mindez negatív, akkor mozdulhat el a pszichogén irányba.
Helytelennek tartom a háziorvos által ”vakon” felírt Rexetint, és még helytlenebbnek tartom a Frontint.
A pszichés megterheléssel is fontos foglalkozni, az elindulhat a kivizsgálások közben is, gyászterápia keretében (klinikai szakpszichológus és/vagy pszichoterapeuta szakembert érdemes keresni), de a kivizsgálásokat ne hagyja ki."
Olvasta már?
- Szívultrahang: mikor végzik, hogyan zajlik a vizsgálat
- Erős szívdobogás, mellkasi fájdalom - ezt mutatja ki a szívultrahang
- Bedobbanó szív, hátfájás, reflux: így jelzi a testünk, ha túl sok a stressz
- Mitől fáj a mellkasom? Ez most szívroham vagy gyomorégés?
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!