Ezeket látta már?

Pofonegyszerű otthoni praktikákkal is javítható a vérkeringés

zsibbadás, vérkeringés, rossz vérkeringés, magas vérnyomás

A nem megfelelő vérkeringés kellemetlen tünetei között találhatjuk a végtagok zsibbadását, érzéketlenségét, a folyton hideg kezeket és lábakat, valamint a fáradékonyságot is.

Számos tényező szerepet játszhat abban, hogy mennyire jó vagy éppen rossz a vérkeringésünk, például az életmódunk, szokásaink, de bizonyos betegségek is. Általában nem megfelelő a vérkeringése azoknak, akik dohányoznak, ülő életmódot folytatnak, egészségtelenül táplálkoznak.

A cukorbetegséggel, pajzsmirigyproblémákkal, vérszegénységgel, érszűkülettel, sőt ételallergiákkal is összefügghet a rossz vérkeringés. Bár az itt bemutatott módszerekkel javíthatunk a vérkeringésünkön, nem árt, ha alaposan kivizsgáltatjuk magunkat, mert a vérkeringéssel összefüggő kellemetlenségek mellett ezek a betegségek hosszabb távon súlyosabb, akár életveszélyes szövődményekkel is járhatnak.

A vérkeringés helyrehozható

A legjobb módszer a vérkeringésünk élénkítésére a rendszeres mozgás, még az olyan "egyszerű" sportok is, mint a séta, a tánc vagy az úszás. A mozgás során alaposan átmozgatjuk az izmainkat, így azoknak több oxigénre és tápanyagokra van szüksége, ezeket pedig a szervezetünk a vérkeringés javításával biztosíthatja.

Fontos lehet az is, hogy milyen ruhadarabokat viselünk: a túlságosan szűk zoknik, nadrágok, fehérneműk ronthatják a vérkeringésünket. Válasszunk inkább kényelmesebb, bővebb ruhákat, de esetenként kipróbálhatjuk azokat a speciálisan kialakított harisnyákat is, melyek fokozatosan változó nyomást fejtenek ki a lábunk különböző részeire. Ezek különösen akkor hasznosak, ha sokat kell ülnünk, például egy hosszabb repülőúton.

A masszírozás hatására kitágulhatnak a vérerek, ami segíti a vér áramlását, a méreganyagok kiürülését is, ráadásul a masszírozás rendkívül relaxáló, sőt még a fáradt izmok regenerációját is segítheti. A karunkat, lábunkat, vállunkat és a hátunk felső részét mi magunk is könnyen átmasszírozhatjuk, ehhez használhatunk szőlőmag-, mandula-, búzacsíra-olajat is.

Ügyeljünk arra, hogy a mozdulatokat a szív irányába végezzük! A masszázst kiegészíthetjük egy kellemes, meleg vizes fürdővel, illetve hideg-meleg váltott vizes zuhannyal, ezek ugyanis szintén jót tesznek a vérkeringésünknek.

A vérrögök akadályozzák a szabályos vérkeringést. Olvasson tovább!

Az életmód is befolyásolja a vérkeringést

Sokat tehetünk a vérkeringésünk javításáért a konyhában is, az étrendünk megváltoztatásával! Együnk kevesebb zsírban és sóban gazdag ételt és igyunk kevesebb alkoholt, viszont jóval több vizet vagy zöld teát! Bizonyos fűszerek nemcsak "melegítő" hatásaiknak köszönhetően javíthatják a vérkeringésünket, hanem azért is, mert segítenek megőrizni a vérerek rugalmasságát és megelőzni az úgynevezett plakkok kialakulását. A szív- és érrendszert védő, erősítő fűszerek között találhatjuk a fokhagymát, a gyömbért, a kurkumát vagy a cayenne-i borsot is.

Összegzés

  • A nem megfelelő vérkeringés tünetei között szerepelhet végtagok zsibbadása, érzéketlensége, a folyton hideg kezek és lábak, valamint a fáradékonyság.
  • A vérkeringést befolyásoló tényezők közé tartozik az életmódbeli szokások és bizonyos betegségek, mint például cukorbetegség, pajzsmirigyproblémák vagy érszűkület is.
  • Legjobb módszer a vérkeringés élénkítésére a rendszeres mozgás, például séta, tánc vagy úszás.
  • Fontos, hogy kényelmes ruhákat viseljünk, de alkalmazhatunk speciális harisnyákat vagy végezhetünk masszázst a vérkeringés javítása érdekében.
  • Az étrendünk megváltoztatásával, kevesebb zsírban és sóban gazdag étel fogyasztásával, valamint a fűszerek használatával is sokat tehetünk a vérkeringésünk javításáért.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ez a stroke 7 jele - már egy esetén is azonnal mentőt kell hívni!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#szívroham

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához