A nepáli csodaszer nyomában (Yarsagumba)
Kelendő a nyolcszáz dolláros Himalájai "csodagomba"... New York-ban számos idős ember 800 dollárnál is nagyobb összeget képes kiadni egy gombával borított hernyótetemre, a Yarsagumbára, melyet a köznyelv már csak a Himalájai V... ként emleget.
A város gyógynövénypatikáinak tulajdonosai szerint a termék nagyon jól fogy, sőt a körülötte kialakult óriási felhajtás következtében már gondok is vannak az igények kiszolgálásával.
A Yarsagumba – mely a férifiasság javítását hivatott szolgálni - fogyasztható teával vagy belekeverhető a reggelibe. A termékből egy uncia – ami nagyjából 28 grammnak felel meg – kevesebb mint hét dollárba került a kezdetekkor, de a hatalmas érdeklődés következtében mostanra majdnem 1000 dollárra nőtt az ára.
Thomas Leung, a Kamwo nevű kínai gyógynövénypatika tulajdonosa így nyilatkozott: "Nehéz beszerezni a terméket, az óriási felhajtás miatt viszont nagy rá az igény. Az emberek sokszor megkérdezik tőlem, hogy tényleg olyan jó-e, amire én mindig azt felelem, annyira biztos nem, hogy 800 dollárt kiadjanak érte."
A szerkesztő megjegyzése
A Yarsagumbában (Cordyceps sinensis) megtalált hatóanyagok: cordycepinsav, cordycepin, mannit, poliszacharidok, zsírsavak, nukleozidok, A-, B1-, B2-, B6-, és B12 vitamin, cink, réz, szénhidrátok.
A Yarsagumbát valóban himalájai viagraként is említik sokszor... Számos országban impotencia kezelésére alkalmazzák. Tudományos vizsgálatok is történtek, de nem ezen a területen: antibiotikus hatását vizsgálták, légúti fertőzések esetén, valamint néhány fájdalommal járó betegségben (pl. isiász, hátfájdalom). Fokozza a szervezet "vitalitását".
A kínai gyógyászatban krónikus hepatitis-B és immunrendszeri zavarok esetén is alkalmazzák. Számos esetben hasznos lehet: pl. sportolókon, nehéz fizikai munkát végzőkön, ejaculatio praecox esetén, vagy a szexuális inaktivitás javításában.
(forrás: wikipedia)