Imposztor-szindróma: meg fog lepődni, van pozitív oldala is!
Az, aki kétségbe vonja a saját képességeit, aki kételkedik magában, imposztor-szindrómában szenved, de a kutatók most felfedeztek egy pozitív aspektust is - nem is akármilyet!
Az imposztor-szindróma egy olyan mentális állapot, ami nem szolgálja a sikereink elérését, de a ScienceAlert tudományos portálon megjelent legújabb kutatások szerint van egy jelentőségteljes pozitív aspektusa.
Az imposztor-szindrómát először 1978-ban ismertették, mint „intellektuális hamisság" érzete. Már akkor megfigyelték, hogy az ilyen típusú emberek magas szintű szociális készségekkel is rendelkeznek. A jelen kutatás is erre erősített rá.
Azoknak, akiknek az a megélésük, hogy a munkahelyükön bármikor "lebukhatnak" (és erre rendszerint nincs alapjuk, mert semmi rosszat nem tesznek, sőt, rendszerint jó és hozzáértő munkaerők, csupán ők kételkednek magukban), jobban orientálódnak más képességek felé. Basima Tewfik , az MIT viselkedéspszichológusa, a kutatás vezetője elmondta, hogy rendszerint az ilyen személyeknek az interperszonális hatékonyságuk magasabb az átlagnál.
Egy befektetési cég alkalmazottjait vizsgálták: két csoportot hoztak létre, az egyiket az imposztor-típusú gondolatokkal rendelkezők, a másikat a kontroll csoport alkotta.
Azt figyelték meg, hogy akikre ráillett az imposztor-szindróma, jobb kapcsolatot alakítottak ki a betegekkel, empatikusabbak voltak velük, mint a másik csoport.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!