Folyton rossz a kedve? Tartson 1 hét szünetet a közösségi médiában!
Egy kutatás szerint elég 1 hét szünet a közösségi médiában, és máris jobb kedvünk lehet.
Javulhat az általános közérzet, és csökkenhetnek a depresszió és a szorongás tünetei is, ha nem lógunk állandóan a közösségi média tartalmain. A kutatást a Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking tudományos folyóiratban publikálták, amit a Bath-i Egyetem kutatócsoportja végzett.
A reprezentatív kutatásban a résztvevők mintegy 9 órát szabadítottak fel a hetükből, amelyet egyébként az Instagram, a Facebook, a Twitter és a TikTok görgetésével töltöttek volna. 1 hét után arról számoltak be, hogy a kontrollcsoporthoz képest (akik továbbra is ugyanúgy falták a tartalmakat) jelentős javulást tapasztaltak azok körében, akik kevesebbet görgettek.
Ha mindez hosszú távon is megmutatja a szorongást és depressziót csökkentő hatását, akkor ez a módszer a mentális egészség kezelését segítő klinikai lehetőségek sorába is beilleszthető lenne.
Az Egyesül Királyságban ma már az emberek 71 százaléka használja a közösségi médiát, a 16-44 évesek körében pedig 97 százalékuk. A kutatók elmondták, hogy nem maga a közösségi média a káros, hanem a céltalan, és a kontrollálatlan görgetés, amit sokan már megszokásból csinálnak.
Ha gyakran érzi magát mélyponton, nem tud lelkesedni, örülni, és jobban aggódik az indokoltnál, próbálja ki, hogy egy pár napig nem pörgeti a végeláthatatlan hírfolyamot.