A gyerekek depressziósak lehetnek, ha nem játszhatnak eleget
Egy ausztrál szakember szerint azok, akik nem játszhattak eleget gyermekkorukban, kamaszként sokkal hajlamosabbak a depresszióra és a mentális betegségekre.
Dr. Michael Carr-Gregg, serdülőkre specializálódott pszichológus elmondta, hogy minden negyedik fiatal szenved mentális betegségben a 18. éves életkor betöltése előtt. Elmondása szerint fontos, hogy a gyerekek már korai életkorban megtanulják a rugalmas helyzetkezelést, melyet a leghatékonyabban játék útján sajátíthatják el.
"A gyerekek folyamatosan ismételt játék útján tanulnak meg mászni, felállni, járni." – idézte a News.com.au Carr-Gregget. "Az óvodások szerepjátékok útján tanulják meg, ki a vezető, ki a követő, ki a menő, ki a szégyenlős. Megtanulják kezelni a konfliktusokat is." – tette hozzá.
A játék nem csak a társas készségeket fejleszti, de azoknak a gyerekeknek, akik játékközpontú családban nőnek fel, ötévesen magasabb az intelligenciahányadosuk, mint azoknak, akik nem részesülnek ebben az élményben, mondta Carr-Gregg. A technológiai fejlődés miatt a gyerekek akarattalanul is a négy fal közé szorultak. "A gyerekek egykor fociztak a grundon, ma tévét néznek a kanapén."
Mivel egyre több szülő dolgozik, a gyerekek a szabadidejüket felnőtteknek szóló tevékenységekkel töltik, ahelyett, hogy élveznék a felhőtlen gyermekkort, tette hozzá.