A négy év alattiaknak is a hátrafelé néző gyerekülések a legbiztonságosabbak
Bevált gyakorlat, hogy a 9 kiló elérésekor (átlagban 8 hónapos korban) menetirányba néző ülésbe ültetik a kicsiket, azonban a bizonyítékok szerint négy éves korig biztonságosabb a hátrafelé néző gyerekülés.
Svédországban négyéves korig szokás a hátrafelé néző ülések használata, itteni adatok szerint a balesetekben elhunyt menetirányba néző ülésekben ülő gyermekek hátrafelé néző ülésekben esetleg életben maradhattak volna. Az amerikai Nemzeti Autópályabiztonsági Hivatal baleseti statisztikája alapján a 0-23 hónapos korosztályban a hátrafelé néző ülések hatékonyabbnak bizonyultak a gyermekek védelmében. Friss töréstesztek során azt állapították meg, hogy a menetiránynak háttal elhelyezkedő gyerekülés használata esetén alacsonyabb a nyak és a mellkas sérülésének veszélye.
A szerzők, Dr. Elizabeth Watson és Dr. Michael Monteiro szerint a hátrafelé néző ülésekben egyvonalban van a fej, a nyak és a gerinc, így az ütközés ereje az egész testen eloszlik. Emellett sem a szülők, sem az egészségügyi dolgozók nincsenek tisztában azzal, hogy hátrafelé néző üléseket kellene használni, ameddig csak lehet, illetve hogy egyáltalán léteznek ilyenek kisgyermekek számára is. Továbbá arra szólítják fel a gyártókat, tervezzenek hátrafelé néző üléseket a nagyobbaknak is, valamint hogy változtassák meg az Európában forgalmazott üléseken a címkéket, hogy ne az álljon rajtuk: a menetirányba néző ülés ugyanolyan biztonságos, mint a menetiránynak háttal néző.