Ezeket látta már?

Fültisztító pálcikát használ? Inkább cserélje le (X)

Betegségek
2018. május 02. 13:43
Módosítva: 2018. május 03. 10:51
fulzsir_0

Régóta megy a vita arról, hogy szabad-e fültisztító pálcikát használni vagy sem. A szakemberek szerint semmit sem szabad a fülbe dugni, na de akkor mit használjunk a fülzsír eltávolítására?

A fülzsír az ember és más emlősök hallójáratában termelődő anyag. Savas kémhatásának köszönhetően védelmet nyújt bizonyos baktériumokkal, gombákkal, rovarokkal és a vízzel szemben.

A fülzsírtermelődést fokozhatja a túlzott tisztogatás, a hallójáratba helyezett különböző füldugók, hallókészülék illesztékek használata. Szennyezett levegőjű munkahelyeken a különböző összetételű finom porok szintén növelhetik a fülzsír mennyiségét.

A fülzsír szinte automatikusan ürül a fülünkből, az állkapocs mozgásának köszönhetően. Esetenként azonban előfordulhat, hogya fülzsír felgyülemlik, és ennek kellemetlen következményei is lehetnek az esetleges esztétikai zavarokon kívül. A felgyűlt fülzsír a fül bedugulásának érzését okozhatja, csökkentheti a hallást, és jelentősen megnövelheti a fület érintő fertőzések rizikóját is.

A pálcikás fültisztítás veszélyei

A legfontosabb szabály, hogysemmilyen idegen tárgyat ne dugjunk a fülünkbe(se tisztogatási, se más céllal)! A szakorvosok beszámolói szerint a fogpiszkálóktól a hajcsatokon keresztül a gemkapcsokig számtalan dologgal, még tűvel ispróbálták már az emberek kitisztítani a fülüket, ez azonban rendkívül veszélyes lehet.

Tudta? Káros is lehet a fülzsír, kattintson!

A vattás pálcák használata is helytelen. A fülzsírt a hallójárat külső részéből a hallójárt belső, dobhártya közeli része felé nyomja, ezáltal csökken a hallás. Sérülést okozhat a hallójárat falán, ami azon túl, hogy fájdalmas hallójárat gyulladást okozhat. A vatta leeshet a pálcáról és a hallójáratban maradhat, ami szintén halláscsökkenést okozhat, illetve gyulladás kialakulásához vezet.

A hallójáratba került víz hatására az ott lévő fülzsír megduzzadhat, az így keletkező fülzsírdugó eltávolításához célszerű orvoshoz fordulni. Idősebb férfiaknál a hallójáratban jelentkező fokozott szőrnövekedés gátolhatja a fülzsír távozását, melynek eltávolítása házilag szintén nem javasolt.

Szakszerű fültisztítás pálcika nélkül

A fül külső részét egy nedves, puha törülközővel vagy törlőkendővel is megtisztíthatjuk.

A gyógyszertárakban, drogériákban többfélefültisztító spray-t, folyadékot, cseppetis lehet kapni, melyekkel könnyen, egyszerűen eltávolíthatjuk a felesleges fülzsírt.

vaxol_fulspray

Forrás: EgészségKalauz


A Vaxol fülspray biztonságos és hatékony megoldás a fülzsír olívaolajjal történő fellazítására és természetes úton való eltávolítására: egyszerű, egyedi adagolóval kimért mennyiségű olívaolaj permetet juttat a külső hallójáratba. Nincs szükség cseppentőre vagy vattakorong alkalmazására és elkerülheti a kifolyó olaj okozta kellemetlenséget.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# fültisztítás # fültisztító pálcika # fültisztító spray # fülzsír

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés