Sinopharm: primitív a kínai vakcina a magyar virológus szerint
Duda Ernő virológus professzor szerint nem indokolja semmi, hogy Magyarország gyártsa a Sinopharm vakcinát, helyette mRNS-t kellene.
A professzor Szijjártó Péter bejelentésére reagált így, ugyanis a külügyminiszer hétfőn Kínában jelentette be, hogy a jelenleg építés alatt álló Nemzeti Oltóanyaggyár képes lesz a koronavírus elleni kínai vakcina előállítására is. Elmondta, hogy Magyarország átveszi a Sinopharm teljes gyártási technológiáját.
Duda Ernő, a Szegedi Tudományegyetem professor emeritusa az RTL Klubnak adott interjújában reagált a bejelentésre, és elmondta, hogy szerinte a Sinopharm vakcinája kevésbé használható, primitívebb, mint az mRNS-oltások. A kínai helyett inkább az mRNS-vakcinákat kellene gyártanunk, ami más vírusok ellen is bevethető lenne. Emellett kiemelte, hogy a magyaroknak kiemelkedő szerepük van a legkorszerűbb vakcinák megalkotásában, így ezért sem érti, miért a kínait gyártjuk majd:
"A Pfizer/BioNTech vakcinájának fejlesztésében meghatározó szerepük volt magyar kutatóknak, Karikó Katalinnak és Pardi Norbertnek – emlékeztetett Duda.
Nem világos előttem, hogy miért nem a legkorszerűbb technológiát próbáljuk alkalmazni, különösen, ha ez magyarokhoz fűződik."
A kínai vakcinát a szakértő primitívnek nevezett az mRMS-technológiához képest. Szerinte az mRNS-alapú vakcinát kellene gyártanunk, amelyben meghatározó szerepe volt magyar kutatóknak, Karikó Katalinnak és Pardi Norbertnek. Az mRNS technológia a jövő, amely sok betegségre gyógyír lehet a szakértők szerint.
Az mRNS-vakcinák nemcsak a koronavírus, hanem más betegségek ellen is bevethetők, később a rák ellen és az autoimmun betegségek gyógyítására is. Gyorsan elő leget állítani őket, biztonságosak és nagy hatékonyságúak.
Ez is érdekelheti:
- Pfizer vakcina: ezek a 2. oltás utáni mellékhatások
- Szputnyik V vakcina: mennyire hatásos és biztonságos?
- Koronavírus: az első oltás után 2 hétig nincs semmilyen védettség
- Mikortól véd a Pfizer és a Moderna? Itt vannak az adatok