Sanghajban robotok is fertőtlenítik az állomásokat, Pekingben metróállomásokat zártak le
Kína még mindig tartja magát a zéró covid stratégiához.
Sanghajban az emberek lassan egy hónapja élnek karanténban a koronavírus miatt. Eközben munkások ezrei talpig védőruhába öltözve fertőtlenítik az utcákat. A fertőtlenítésben még tűzoltók és az ország más részéből érkező sürgősségi mentőscsapatok is segítenek. A helyi média beszámolói szerint a város bizonyos részein vegyi tárolókkal felszerelt autók spriccelik a fertőtlenítőt az utcára, a vonatállomásokon és néhány karanténközpontban pedig fertőtlenítő robotokat állítottak szolgálatba - írja a 444.
Nicholas Thomas, a Hongkongi Városi Egyetem docense úgy fogalmazott hogy a közterek fertőtlenítése látszatintézkedés, amivel a kormányba vetett bizalmat próbálják növelni a hatóságok. Ugyanis szakértői vélemények szerint nagyon kicsi az esélye annak, hogy valaki felületről érintéssel kapja el a koronavírust. A gyakori kültéri fertőtlenítés pedig akár veszélyes is lehet az egészségre.
Pekingben eközben több mint 60 metróállomást zártak le, és leállítottak közel 160 buszjáratot, hogy megfékezzék a városban a koronavírus terjedését, és elkerüljenek egy Sanghajhoz hasonló vesztegzárat.
A pekingi hatóságok tömegesen tesztelik a lakosságot. Az eredmények függvényében feltehetően sok lakóközösség kerül karanténba. A pekingiek emiatt már a múlt héten elkezdtek felhalmozni a tartósélelmiszereket, hogy nehogy úgy járjanak, mint a sanghajiak.
Május 5-től csak negatív teszttel használhatják az emberek a tömegközlekedési eszközöket, illetve negatív teszt kell ahhoz is, hogy valaki beléphessen valamilyen nyilvános helyre.