Koronavírus: Merkely szerint a kínai vakcina beadásán sok múlhat
A SOTE rektora elmondta, a kínai vakcinával kapcsolatos meglátásait.
„Egyre nő a bizalom a koronavírus elleni oltásban” – fogalmazott a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
Az MTI tudósítása szerint Merkely elégedett a egészségügyi dolgozók átoltásának számával, és jól haladnak az idősotthonban dolgozó és lakók vakcinációjával is.
A rektor elmondta, hogy a koronavírus oltásnak semmi szövődménye nincs, és bár a vakcináknak lehetnek mellékhatásaik, de ezek még koránt sem olyan súlyosak, mint maga a koronavírus. Kihangsúlyozta:
"Ha valakit beoltanak, onnantól kezdve szinte százszázalékos valószínűséggel el tudja kerülni a súlyos lefolyású megbetegedést, és az egész betegség egy náthává tud szelídülni."
Előnynek értékelte, hogy itthon már 5 koronavírus vakcina van, hiszen elmondása szerint az átoltottság elérése a kulcs az emberéletek megmentéséhez és az enyhítésekhez:
"Ha két hónap alatt be lehetne oltani a magyar lakosságot, akkor májustól mindannyian biztonságban lehetnénk."
Merkely Béla a kínai Sinopharm covid oltóanyagról is beszélt, és kihangsúlyozta: az a módszer, ahogyan a vakcina készül, már 50 éve ismert, és nagyban hozzájárulhat a lakosság gyors átoltottságához, így a nyájimmunitáshoz és a Covid-19 megbetegedések esetszámának csökkentéséhez. Elmondta: azok az országok, akik elhúzzák az oltási programjukat, sokat kockáztatnak. Merkely szerint a jelenlegi helyzetben fontos az oltások iránti bizalom, hiszen életeket menthet.
Ez is érdekelheti:
- Ezért veszélyes a koronavírus új mutációja
- Koronavírus: így károsítja a szívet a Covid
- Koronavírus: hallucinációkat is okozhat, nem csak fejfájást
Az mRNS alapú oltóanyagokról - Pfizer/BioNTech és a Moderna - elmondta, hogy az előnyük az, hogy a jövőben új világjárványok esetében sokkal gyorsabban lehet majd vakcinát előállítani, hiszen ha megismerik a vírus fehérjéit, akkor akár 6 héten belül lehet megfelelő oltóanyagot gyártani.