Indiai mutáns: a fertőzöttek 75 százalékát az új variáns okozza az angoloknál
A koronavírus indiai variánsa okozza a megbetegedések nagy részét az angoloknál.
Indiai mutáns a briteknél is gyorsan terjed
Nagy-Britanniában továbbra is néhány fertőzési gócpontra összpontosul az új típusú koronavírus B.1.617.2 megjelöléssel nyilvántartott, közkeletű nevén indiai variánsa - mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján a brit egészségügyi miniszter. Matt Hancock hozzátette: az e térségekben tapasztalt fertőzésszám-növekedés 50-75 százalékát okozhatja ez a vírusváltozat.
Hancock a Downing Streeten tartott sajtóértekezletén hangsúlyozta: a koronavírus elleni oltások megtörik a kapcsolatot az új fertőzések, valamint a kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedések és a Covid-19 betegség okozta halálesetek számának változása között. A miniszter az oltások fontosságát illusztrálandó elmondta: a brit statisztikai hivatal adatai szerint a felnőtt brit lakosság háromnegyedének - az átlagon belül a 50 éven felüliek több mint 90 százalékának - szervezetében vannak jelen a koronavírus-fertőzés ellen védő antitestek.
Az eddigi kutatások szerint a koronavírus indiai variánsa ellen megfelelően erős védelmet nyújtanak a nyugati vakcinák, vagyis - bár ez a mutáns még a brit változatnál is könnyebben terjed - a védekezés ellene a jelenlegi ismereteink szerint hatékony lehet a védőoltásokkal.
Az indai mutáns sajátságos tünetei
A vírus indiai variánsát 2020 októberében azonosították, majd 2021 márciusában jelölték meg kiemelt kockázatúnak.
Kutatók szerint az új variáns új tünetekkel jelentkezett. A korábban jól ismert tünetek (pl. a láz, a száraz köhögés, a szag- és ízérzékelés elvesztése, a légzési nehézségek stb.) mellé az alábbi négy tünetcsoportot jelölték meg a vizsgálatok szerint:
- kötőhártya-gyulladás (pink eyes): ez a szem kipirosodását, duzzanatát, váladékozását jelenti
- emésztőrendszeri panaszok: hányinger, hányás, hasmenés
- hallással kapcsolatos panaszok: fülzúgás, fülcsengés, szédülés
- feketegomba-fertőzés
A fektegomba-fertőzésről itt írtunk, kattintson tovább
Olvassa el ezt is!
- Kínai vakcina: mikortól ad védettséget a Sinopharm oltás?
- Ezek a kínai vakcina utáni mellékhatások
- Szputnyik vakcina: ezek az oltás utáni mellékhatások
- Pfizer vakcina: ezek a 2. oltás utáni mellékhatások