Koronavírus: egyre több gyerek kerül lélegeztetőgépre a Heim Pálban
Koronavírusos csecsemőket és gyerekeket is egyre gyakrabban visznek be a Heim Pál kórházba súlyos tünetekkel - tudta meg a blikk.hu.
Két-három hetes újszülötteket is kezelnek a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben – mondta a Blikknek Dr. Szabó László, a kórház belgyógyászatának osztályvezető főorvosa. A járvány harmadik hullámában háromszor annyi gyereket kell ellátniuk, többen is lélegeztetőgépre kerültek vagy műtüdő-kezelésre szorultak.
Mik a járvány harmadik hullámának tapasztalatai a gyermekkórházban? Valóban komolyabb a helyzet? - kérdezte a blikk.hu, amelyre a főorvos egyértelmű igennel válaszolt, és hozzátette:
"A korábbi időszakban is voltak Covid-pozitív betegeink, de azok többsége valamilyen egyéb gyerekbetegség miatt került be, nem „covidos” tünetekkel. Enyhe légúti tünetek, láz és „mellékesen” Covid-pozitivitás kísérte a tüneteket. Csak kisebb számban volt szükség a Covid fertőzés okozta légúti tünetek miatt kórházi felvételre. Most viszont az a jellemző, hogy sokkal több olyan gyermek jön, akinek tipikus "covidos” tünetei vannak: elhúzódó láz, nagyon rossz közérzet, szaglásvesztés, köhögés, tüdőgyulladás. Jobban megviseltek, betegebbek, akik most érkeznek hozzánk."
A főorvos elmondásából kiderül, hogy már k súlyos covidos tünetekkel. Az emelkedő trend jól látszik: az elmúlt hat hétben körülbelül megháromszorozódott a koronavírus miatt a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetébe bekerült gyerekek száma.
A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.
Európában is egyre több a koronavírusos gyerek
Hasonló a tendencia más európai városokban is. Tegnap a Robert Koch Intézet vezetője, jelentette, hogy Németországban is gyorsan tejed az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) a 15 év alattiak körében. Lothar Wieler elmondta, hogy február vége óta erősen növekedik a fertőzésgyakoriság az 5-15 éves korosztályban, és az 5 éven aluliak körében is.
Az óvodákban már több járványkitörést regisztrálnak, mint a második hullám tetőzése idején, tavaly karácsony előtt. A fejlemények valószínűleg a B.1.1.7 jelzésű, brit mutációval állnak összefüggésben, bár erre tudományos bizonyíték még nincs.
Ez is érdekelheti: