Johnson and Johnson: ennyi az esélye a vérrögökre a Janssen után
A szakemberek szerint annak, hogy valakibe belecsap a villám nagyobb esélye van, mint annak, hogy a vakcina hatására vérrög alakuljon ki.
A Johnson and Johnson amerikai vállalat által kifejlesztett koronavírus elleni oltás vérrögképződési kockázata rendkívül ritka, és sokkal kisebb valószínűséggel fordulnak elő, mint például az aszpirin szedése miatt kialakuló bélvérzések – mondta Francis Collins, az Országos Egészségügyi Központ (NIH) igazgatója, az NBC amerikai televízió Meet the Press című műsorában.
Johnson and Johnson: ritkán okoz vérrögöt
A szakember szerint "körülbelül ezerszer ritkábban történik meg" a Janssen vakcina miatti vérrögképződés, mint az aszpirin kiváltotta esetleges problémák, és egyetértett a szövetségi egészségügyi szabályozók döntésével, miszerint az Egyesült Államokban korlátozások nélkül folytathatják a Janssen-vakcina használatát.
Mit kell tudni a Johnson and Johnson vakcinájáról? Itt megtudhatja
A CDC és az FDA szakemberei azt javasolják, hogy aki az oltást követő három héten belül súlyos fejfájást, hasi fájdalmat, lábfájdalmat vagy légszomjat tapasztal, forduljon orvosához. A Johnson and Johnson szintén frissíti az oltóanyag címkéjét, amelyen figyelmeztetik majd az embereket a vérrögképződés ritka kockázatára.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) kedden jelentette be: rendkívül ritka esetekben kapcsolat állhat fenn a Johnson and Johnson koronavírus elleni vakcinája és az ugyancsak nagyon ritka vérrögképződéses esetek között.
Ez is érdekelheti:
- Szputnyik vakcina: ezek az oltás utáni mellékhatások
- Pfizer vakcina: ezek a 2. oltás utáni mellékhatások
- Kínai vakcina: ez a 9 gyakori mellékhatás oltás után
- Ez a teszt mutatja ki, hogy mennyi antitestje van oltás után