Janssen: kiderült, a 2. dózis után bivalyerős védelmet adhat
Ha beadják a 2. dózist is a Johnson and Johnson vakcinájából, extra hatásos lehet.
A Janssen hatékonysága 94 százalékosra emelkedik a tünetes megbetegedésekkel szemben, ha egy helyett kettő dózisban adják be - derült ki egy kínai kutatásból.
Janssen: a második dózis extra hatékonnyá teszi
A gyártó több kutatásban is vizsgálta a vakcina hatékonyságát, és az eredményeket szeptember 21-én tette közzé.
Ezek alapján úgy nyilatkoztak, oltásuk tartós és hatékony védelmet nyújt a kórházi kezelést igénylő súlyosságú megfertőződéssel szemben - írja az infostart a CNN cikke alapján. Mathai Mammen, a Janssen kutatás-fejlesztésért felelős globális vezetője elmondta:
Egyadagos vakcinánk erős immunválaszt és hosszan tartó immunmemóriát generál. A vakcina emlékeztető oltásának beadásával tovább nő a koronavírus elleni védelem erőssége.
Habár a gyártó klinikai kísérleteinek a második fázisa jár, a friss adatok szerint az 56 nap különbséggel beadott Janssen 100 százalékos védelmet nyújt a súlyos megbetegedésekkel szemben, és 94 százalékosat a közepesen súlyos és enyhe esetekkel szemben. Összességében pedig egy adag 75 százalékos védettséget ad a közepesen súlyos és súlyos esetek kialakulásával szemben.
Egy másik kutatásban az első adag Janssen után 6 hónappal adták be a másodikat, ami 12-szer annyi antitestet generált, miközben azoknál, akik 2 hónapra rá kapták meg a vakcina második adagját, a négyszeresére tudta csak növelni az antitestek mennyiségét.
Olvasson tovább! Ezek a Pfizer, Moderna vakcina mellékhatásai kamaszoknál
Delta variáns ellen is hatékony
A kutatók azt is megállapítottak, hogy a 60 évnél fiatalabbak 86, a 60 évnél idősebbek esetében 78 százalékos védettséget ad a Janssen a kórházba kerüléstől. A delta-variánssal szemben is megfigyelték az oltást, és úgy találták, hogy a megfigyelt esetekben 78-79 százalékos hatékonyságú volt.