Ezeket látta már?

Friss koronavírus hírek ma

Friss döntés: vészhelyzetben ezzel a szerrel harcolhatunk a covid ellen

Paxlovid, koronavírus, vészhelyzet, gyógyszer, súlyos lefolyás, lélegeztetőgép

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyezte az EU tagállamainak, hogy vészhelyzetben alkalmazhassák a Pfizer koronavírus elleni szájon át szedhető tablettáját, a Paxlovidot.

A Barron’s beszámolójából kiderül, hogy az EMA hivatalosan még nem engedélyezte a Pfizer készítményét, így azt egyelőre csak vészhelyzet, például az új omikron variáns által előidézett újabb erőteljes járványhullám esetében alkalmazhatják a tagállamok.

Az amerikai gyártó készítményét egyelőre olyan felnőtt betegek esetében szabad csak alkalmazni, akiknél fennáll annak a kockázata, hogy a betegség súlyos lefolyású lesz és még nem szorulnak lélegeztetőgépre – áll az EMA közleményében.

A Pfizer koronavírus elleni gyógyszerét az oroszok is tesztelik

A Paxlovid elnevezésű gyógyszer jól szerepelt a teszteken, a magas kockázatú betegek esetén az enyhe és mérsékelt súlyosságú tünetekkel rendelkező személyeknél 89 százalékkal csökkentette a kórházba kerülés és a halál kockázatát, amennyiben a diagnózist követően 3 napon belül szedni kezdték a gyógyszert.

Egy kezelés 30 tablettából áll, amit 5 napon keresztül kell szedni. Naponta két alkalommal két Paxlovid-tablettát kell bevenni egy másik antivirális gyógyszerrel, a ritonavirral, amelyből egy tabletta az adag alkalmanként.

A Pfizer nemcsak az oltásban, hanem a szintetikus gyógyszerfejlesztében is megmutatta izmait

A Pfizer korábban azt közölte, hogy az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett Paxlovid a klinikai tesztelés második szakaszának eredményei alapján 89 százalékkal csökkenti a fertőzöttek kórházba kerülésének és a betegség halálos lefolyásának a kockázatát. A gyártó szerint a gyógyszer potenciálisan az első tünetek megnyilvánulása vagy fertőzött személlyel történt érintkezés után alkalmazható, szakintézményi ápolás nélkül.

A Paxlovid november 12-én megkezdett, 2023. március 14-ig tartó tesztelésében Oroszország 8 régiójában 90 ember vesz részt 16 intézményben. A Vedomosztyi című gazdasági napilap szerint a készítmény hatásvizsgálatában több országban hétezer ember vesz részt.

Orosz sajtóforrások emlékeztetnek rá, hogy Nagy-Britannia november elején engedélyezte a molnupiravir tabletta alkalmazását, amelyet a Merck gyógyszergyár állít elő. A klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatták, hogy a gyógyszer alkalmazása 50 százalékkal csökkentette a kórházi kezelés és a halálozás kockázatát a különösen veszélyeztetett embereknél.

Forrás: barrons/portfolio.hu
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához