Elhúzódó Covid: a betegek 96 százalékát érinti a virológusok szerint
A pécsi virológusok hívták fel a figyelmet arra, hogy az elhúzódó covid nem olyan ritka, mint gondolnánk, sőt!
A pécsi virológusok a Facebook oldalukon írták meg, hogy az elhúzódó COVID - azaz amikor a koronavírussal fertőzött beteg életminősége hosszútávon is romlik - nagyon gyakori.
Egy friss tanulmány szerint 56 országból több mint 3000 embertől gyűjtöttek adatokat az elhúzódó covid leggyakoribb visszamaradó tüneteiről: a fáradság, fáradékonyság; krónikus fáradékonyság, valamint a neurofiziológiai problémák a legjellemzőbbek.
Egyre inkább beigazolódni látszik, hogy a koronavírus hosszútávú életminőség romlást képes okozni - írja a Virológia Pécs Facebook-oldalán.
A laboratóriumi körülmények között vizsgált páciensek 96 százaléka 90 napon túli tünetekről, sőt, 7 hónap után is jelen lévő életminőség romlásról számolt be. Sokan nem voltak képesek úgy végezni a munkájukat, olyan hatékonysággal mint a fertőzés előtt.
Ez is érdekelheti:
- Koronavírus teszt: ezt jó ha tudja,különben kidobott pénz a szűrés
- Influenza vagy koronavírus? Ez a teszt mindkettőt kimutatja
- Így végezheti el otthon a PCR-tesztet
A virológusok felhívják a figyelmet arra, hogy nem érdemes azokat a közszájon forgó vélekedéseket követni miszerint „erősebb” vagy „jobb” immunválaszt érhetünk el a természetes fertőzéssel, ennek semmiféle virológiai vagy biológiai alapja nincs!