Ezeket látta már?

A sertésinfluenza körüli hisztéria veszélyesebb lehet, mint maga a betegség

Ahogy a sertésinfluenzával fertőzöttek száma világszerte egyre nő, úgy nő a pánikhangulat is - pedig egyesek szerint ebben az esetben is jóval nagyobb a füst, mint a láng.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint eddig 985 esetet regisztráltak a világ 20 országában. A halálos áldozatok száma eddig 26, ezek közül egy az Egyesült Államokban történt.

"Sajnos nagyon nagy a pánikhangulat, pedig maga a veszély közel sem indokolja ezt" - nyilatkozta Ron Paul texasi republikánus képviselő. Paul az 1976-os sertésjárvány idején is kongresszusi tag volt. "Akkor az oltások miatt összesen 25 ember halt meg, míg az influenza miatt mindössze csak egy" - nyilatkozta a képviselő.

Az USA-ban eddig mindössze egy haláleset történt, a többi 25 mind a mexikói határon belül. "Az emberek teljesen meg vannak őrülve, mindenki le akarja teszteltetni magát sertésinfluenzára, a legapróbb tünet nélkü" - nyilatkozta Cathy Gichema, marylandi nővér.

"Teljes a pánikhangulat: ha valaki elkezd köhögni, vagy kicsit meghűl, egyből azt hiszi, meg fog halni" - nyilatkozta Dr. Mark Bell, a Központi Betegellátó Társaság igazgatója.

A mostani vírus, ami a sertés, madár és emberi influenza kórokozók hibridje, viszonylag könnyen terjedhet emberről emberre. A legnagyobb probléma a mostani kórokozóval, hogy az emberekben még nem alakult ki megfelelő immunitás, ezért sokaknál okozhat halálos kimenetelű megbetegedést.

Az elnök, Barack Obama szerint a vírus aggodalomra adhat okot, de pánikra semmiképp nincs szükség, az ország lakossága nincs veszélyben. A WHO nemrég megkezdte 2.4 millió dózisnyi antivirális szer elosztását 72 ország számára.

"A világ most sokkal jobban fel van készülve egy világméretű járványra, mint volt 90 évvel ezelőtt" - nyilatkozta Gregory Hartl, a WHO szóvivője, az 1918-as spanyolnátha járványra utalva. Akkor közel 20 millióan haltak meg világszerte.

Sokan a mexikói egészségügyi rendszer hibáztatják a sertésinfluenzás halálesetekért. "A mexikói egészségügyi ellátás egy vicc. Könnyen lehet, hogy az ottani betegek emiatt haltak meg, és nem a 'gyilkos' vírus miatt" - nyilatkozta Anthony Markovich, a Marina del Ray hallgatója.

"Ami most folyik, egyszerűen nevetséges. A malária naponta ezreket öl meg, és a világ mégis a sertésinfluenzától hangos" - tette hozzá Mr. Markovich.

"Világviszonylatban 700 eset nem jelent semmit - nyilatkozta Faisal Kapadia, Pakisztán elnöke - Persze a kormányoknak tenni kell valamit a megfékezésére, hiszen ez is egy szörnyű betegség, de a médiahisztéria egyszerűen túlmegy minden határon."

Forrás: Medipress
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához