7 tipp, amit Karikó Katalin tanácsol a felvételizőknek
Már csak néhány napig lehet jelentkezni az egyetemi képzésekre. Karikó Katalin ezt üzente a középiskolásoknak.
Az egyetemi felvételi jelentkezési időszak 2022. február 15-én zárul. A finishez közeledve a döntés előtt álló középiskolásokat segíti, inspirálja videóüzenetével Karikó Katalin. A Szegedi Tudományegyetem kutatóprofesszora 7 jó tanácsa kulcsot ad a sikerhez.
Folyamatosan fejlődni kell
Elgondolkodtat, felemel, cselekvésre buzdít – követendő példa Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem alumnájának és kutatóprofesszorának életútja. A biokémikus neve a koronavírus-járvány idején vált ismertté szerte a világban. A hírvivő RNS kutatóját folyamatosan frissített tudása, megharcolt harcai és végtelen kitartása repítette a világhírig.
Mi a siker titka? Napjaink legismertebb tudósa hisz a nagy célok kitűzésében, és a kemény munkában. Vallja, hogy a sikerhez vezető úton nemcsak megfelelő kollégákra, hanem egy támogató társra is szükség van. A világhírű biokémikus, Karikó Katalin hálás alma materének, a Szegedi Tudományegyetemnek, ahol elméleti és gyakorlati tudását megalapozta, ahol kutatói pályája kezdetét vette. Arra buzdít minden fiatalt, egyetemistát és leendő hallgatót, hogy:
1. „Olyan hivatást válassz, amit szeretsz, hiszen az életed nagy részét munkával töltöd!
2. Tanuld meg kezelni a stresszt!
3. Koncentrálj arra, amit tenni tudsz, amin képes vagy változtatni!
4. Tanulj a jó és rossz dolgokból egyaránt!
5. Higgy önmagadban, hogy munkával, tanulással céljaidat elérheted!
6. Fordíts figyelmet a személyes és munkakapcsolatokra!
7. Találj olyan partnert az életedhez, aki segít álmaidat valóra váltani!”
5 év alattiak oltása: február végén jöhet a Pfizer vakcinája- olvasson tovább!
Karikó Katalin munkáját nemzetközileg is elismerik
Karikó Katalin munkásságát legutóbb egy neves spanyol tudományos elismeréssel jutalmazták. A kutató és munkatársai nemrég a spanyol Frontiers of Knowledge Award (A tudás határai díjat) biológia és biomedicina kategóriában bizonyultak a legjobbnak, akik a 14. alkalommal odaítélt díjat az mRNS-technológia kifejlesztése területén elért eredményeivel érdemelték ki. A technológia lehetővé teszik, hogy saját sejtjeink fehérjéket termeljenek a betegségek elleni védekezés vagy a gyógyulás érdekében.