Ezeket látta már?

Számítógép okozta fejfás - így előzheti meg, hogy munkaidőben felrobbanjon a feje

számítógép fejfájás megelőzés képernyő

Sokaknál okozhat erős fejfájást és migrént az, ha túl sokáig nézik a monitort.

Manapság a számítógéphasználat szinte elengedhetetlen a mindennapokban. Azonban a túl sok monitornézésnek számos negatív következménye lehet - ezek közül az egyik legkínzóbb az a képernyő okozta fejfájás.

Miért okozhat a túl sok monitornézés fejfájást?

  • A számítógépek által kibocsátott fény -különösen a kék fény- stimulálhatja a szemet és kevesebb pislogást eredményezhet. Ráadásul a hosszú ideig tartó képernyőnézéssel a szemizmok túlterhelődhetnek, így a folyamatos fókuszálással könnyen fejfájás léphet fel.
  • Ha nem megfelelően állítja be a számítógépét és a székét, akkor a monitor és a klaviatúra nem az optimális magasságban lesz. Emiatt nemcsak mozgásszervi problémák jelentkezhetnek, hanem fejfájás is jelentkezhet.
  • A képernyő előtt töltött hosszú idő nemcsak a szem, de az agy elfáradásához is vezethet, ami generálhatja a fejfájás fellépését.

Ezek a tényezők együtt, de akár külön-külön is okozhatnak fejfájást. Fontos, hogy figyeljen a teste jelzéseire, és ha gyakran tapasztal fejfájást vagy migrént a képernyő előtt, érdemes nagyobb hangsúlyt helyezni a megelőzésre. Természetesen, ha a panaszok nem csökkennek, úgy célszerű a problémával orvoshoz fordulni!

Ezeket teheti a megelőzés érdekében

Világítás beállítása

A monitor fényereje és körülöttünk lévő világítás könnyen vezethet szemfáradtsághoz és fejfájáshoz. Éppen ezért lenne fontos az, hogy szobában lévő világítás egyensúlyban legyen a monitor fényerejével (például nem jó, ha a szobában sötétebb van, míg a monitor szinte világít). Az sem mindegy, hogy hol van a számítógép, mivel tovább rontja a problémát az, hogy tükröződik a képernyő.

Tartson gyakori szüneteket

Érdemes bizonyos időközönként felállni és távol kerülni a monitortól. Ezzel nem csak felfrissülhet egy kicsit, de segíthet csökkenteni a szemfáradtságot is. A szakemberek erre gyakran ajánlják a 20-20-20-as szabályt: minden 20 percben tartson 20 másodperces szünetet, és nézzen meg el 20 láb (kb. 6 méter)távolságba.

Ne nézze túl közelről a monitort

Ellenőrizze, hogy a monitor legalább 50-60 centiméter távolságra van a szemétől. Győződjön meg arról is, hogy a szék és az íróasztal megfelelően be van állítva a csípő és a térdek számára is - ez segít megelőzni fejfájást kiváltó nyak- és a vállfeszülést.

Szerezzen be kék fényt szűrő szemüveget

A kék fényt szűrő szemüvegek egy speciális lencsével vannak ellátva, melyek a kék-ibolya fényt megszűrő bevonattal rendelkeznek, csökkentve annak hatásait.

Összegezve

  • A túl sok monitornézés erős fejfájást és migrént is okozhat.
  • Fontos figyelni a test jelzéseire és megelőzni a fejfájást.
  • A monitor fényereje is okozhat szemfáradtságot és fejfájást.
  • Fontos a monitor helyes elhelyezése.
  • A kék fényt szűrő szemüvegek is segíthetnek csökkenteni a fejfájást és szemfáradtságot.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Elviselhetetlen, éles fejfájás kínozza? Ennyi minden okozhatja

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

fejfájás

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához