Hirdetés
A nyaralók rémálma: tippek a leggyakoribb utazó betegség megelőzésére
Hogyan kerüljük el a nyaralás legnagyobb buktatóját, a hasmenést?
Fürdőruha, naptej, fényképezőgép… hosszú a lista egy-egy vakáció előtt, és valami mindig kimarad a bőröndből. A legfontosabbakra azonban érdemes duplán odafigyelnünk. Ilyen az útipatika is, ám annak összeállítását sem bízhatjuk a véletlenre. Fontos, hogy ne érjen minket felkészületlenül semmilyen betegség, kellemetlenség sem, ezért kiemelten figyeljünk a gyógyszeres neszesszer tartalmára, és ha lehet, előzzük meg a bajt!
A nyaralók rémálma: a hasmenés
Az szinte mindenkinek ismerős, mennyire meg tudja nehezíteni, sőt el tudja rontani a nyaralást egy egyszerű hasmenés is, de azt már kevesebben tudják, hogy a statisztikák szerint éppen a gyomor- és bélrendszeri megbetegedések a leggyakoribb ellenségei a felhőtlen pihenésnek. Ha jobban belegondolunk, ez nem is olyan meglepő, hiszen az otthonunktól távol, idegen, mások által is látogatott helyeken könnyebben terjednek a fertőzések, és hajlamosabbak vagyunk óvatlanabbul viselkedni, mint egyébként.
Eleve igaz ez már akár egy rövidebb belföldi kiruccanás esetében is, de egy külföldi utazás során a szervezet egészen új kihívásokkal találja magát szembe: más éghajlat vagy időzóna, a megszokottól eltérő fogások és higiéniás körülmények várnak rá. Elég egy mosatlan gyümölcs, egy óvatlanul elfogyasztott pohár víz, egy félig átsült hús, és kész a baj. Ha nem figyelünk oda, olyan — akár a szervezetünk számára eddig ismeretlen — mikroorganizmusok (pl.: Escherchia coli, Salmonella, Shigella és Campylobacter baktériumok) kerülhetnek be a bélflóránkba, amelyek felborítják annak egészséges működését, és hirtelen fellépő hasmenést idéznek elő, ami akár egyenes utat jelenthet a kórházba.
Jobb megelőzni, mint kezelni a bajt
Ha szeretnénk megkímélni magunkat a kellemetlenségektől, érdemes néhány egyszerű szabály betartani.
- Zöldséget, gyümölcsöt csak alaposan megmosva és hámozva vagy főzve fogyasszunk!
- Bármilyen nehéz, mondjunk le bizonyos kulináris örömökről, úgy mint félig átsütött hús, hal, pasztőrözetlen tejtermék, nyers tojás.
- Kizárólag palackozott vagy felforralt innivalót fogyasszunk — jégkocka nélkül! Strandolás közben se nyeljünk vizet!
- Bár ezt manapság már szinte mondanunk sem kell, de kézmosás, kézmosás, kézmosás… és fertőtlenítés!
- Még ha minden ajánlást betartunk is, készüljünk fel a legrosszabbra, és legyen nálunk házipatika!
Mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
A hasmenés egyik komoly mellékhatása a kiszáradás, ezért nagyon fontos, hogy azonnal pótoljuk az elveszített vizet, a sót, cukrot, és haladéktalanul kezdjük el kezelni a problémát. Az utazással összefüggő hasmenéses panaszokra az egyik legjobb választás a klinikailag bizonyított hatású, vény nélkül kapható Enterol. A Saccharomyces Boulardii nevű élesztőgombát tartalmazó készítmény a bélnyálkahártyára tapadva fejti ki tápláló hatását, fokozza egyes emésztőenzimek aktivitását, gátolja bizonyos hasmenést okozó baktériumok működését, és enyhíti a kellemetlen tüneteket.
Az Enterol igazoltan lerövidíti az akut hasmenés időtartamát, legyen az vírusos vagy bakteriális eredetű, ráadásul bátran alkalmazható gyerekeknél is —0 éves kortól. Ezért akár belföldre, akár más országokba indulunk, feltétlenül szerepeljen a gyógyszeres neszesszerben! Mivel a távolabbi úticélok nagyobb kihívások elé állítják a szervezetet, ilyenkor fontos a prevenció is. Már indulás előtt kezdjük el szedni az Enterolt, és hazaérkezés után pár napig még folytassuk a kúrát, hiszen az Enterol gátolja a káros baktériumok megtelepedését és óvja a bélnyálkahártyát, egy egészséges bélflóra pedig úton-útfélen nagyobb biztonságot jelent.
További tudnivalókat az Enterolról a https://www.enterolprobiotikum.hu/ oldalon találhatunk.
A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!