Fényterápiás kabin a bőrbetegségek kezelésére
Fényterápiás kabint helyezett üzembe és tanácsadó programot indított a pszoriázisban, azaz pikkelysömörben szenvedő betegek kezelésére a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Bőrgyógyászati Klinikája kedden a baranyai megyeszékhelyen.
A PTE az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a most átadott fénykabin az egyik legkorszerűbb az országban, segítségével több száz pikkelysömörrel, atópiás ekcémával és más, krónikus gyulladásos bőrbetegséggel küszködő páciens magas szintű ellátására nyílik lehetőség a Baranya, Somogy, Tolna alkotta Dél-dunántúli Régióban.
Utaltak rá: a pikkelysömör Magyarországon mintegy 200 ezer embert sújt. Ez a betegség az orvostudomány jelenlegi állása szerint gyógyíthatatlan, csak a tünetei kezelhetők, és az érintetteket a tünetek mellett társadalmi előítéletek is sújtják.
Az egyetem hangsúlyozta, hogy éppen ezért Budapest után első vidéki helyszínként Pécsett is elindul az Átváltozás program, amely térítésmentes szakmai és lelki támogatást nyújt a betegeknek.
Az érdeklődőket és hozzátartozóikat megtanítják a terápiák megfelelő alkalmazására, hasznos tippeket adnak a lelki terhek, a stressz leküzdésére, a helyes táplálkozással és a megfelelő testmozgással kapcsolatban, mert ennél a krónikus bőrbetegségnél csak teljes életmódváltással lehet látványos eredményt elérni.