Ezeket látta már?

A veszprémi kórház a cukorbetegekért

Betegségek
2010. június 13. 12:40
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Szeretné Ön irányítani 2-es típusú diabéteszét?Akkor tudjon meg róla minél többet.

A veszprémi székhelyű Alapítvány a Cukorbetegekért és a Veszprém Megyei Diabetes Egyesület bentlakásos betegoktató programot szervez 2-es típusú diabéteszeseknek és hozzátartozóiknak Veszprém város előkelő szállodájában. A program időpontját a szervezők résztvevői igényektől függően jelölik ki, vasárnapi kezdéssel és szerdai zárással.

Az oktatás mellett fontos szerepet játszik a helyes táplálkozás és a mozgás, melynek elsajátítására szintén lesz módjuk a jelenlévőknek. A program célja: Korszerű, szakmai alapokon nyugvó páciens oktatási lehetőség nyújtása az érdeklődőknek. Az oktatók a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház Nonprofit Zrt. Belgyógyászati, Diabetes és Anyagcsere Centrum a programra kiképzett munkatársai.

A program szakmai vezetője Dr. Vándorfi Győző a Centrum vezető főorvosa. Az oktatási program: egy nemzetközileg, validált 4x2 órás, interaktív, kiképzett szakember vezetésével. Magyarított címe: Beszéljünk a diabéteszről. A foglalkozások 4 oktatótérkép és témaköröket jelölő kártyák segítségével folynak, ahol a résztvevők maguk beszélnek a problémákról. Realitások, kihívások: Az emberek egyszerű megoldásokat szeretnének az összetett problémákra. Az emberek meghallgatják az egészségügyi szakemberek tanácsait (figyelnek, kedvesen reagálnak, kérdéseket tesznek fel), de végső soron a saját következtetéseik alapján cselekszenek.

Hihetetlen ereje van annak, ha olyasvalakivel beszélgethet az ember, aki ugyanabban a helyzetben van, mint saját maga. Betegközpontú oktatási modell: A hagyományos orvosi központú modell alapja jellemző módon az, hogy a páciens betartsa az előírt kezelést, és annak megfelelően járjon el. A tervezést az egészségügyi dolgozók csoportja végzi azzal a céllal, hogy magatartásváltást idézzenek elő.

A páciens gyakran passzív szerepet játszik, az irányítást átengedi az egészségügyi szakembereknek. Passzív szerepéből kifolyólag a páciens gyakran válik az egészségügyi szakemberektől függővé, és a szakember felel valamennyi döntésért, illetve a páciens szükségleteinek meghatározásáért. Ez a modell nem teszi lehetővé, hogy a páciensek felelősséget vállalhassanak egészségi állapotuk alakulásában.

Ezzel szemben a páciens-központú modell önállóságot nyújt a páciensnek abban, hogy a saját egészségére vonatkozó döntéseket hozzon. A páciens aktív résztvevőve a döntéshozatal folyamatának, partneri viszonyban áll az egészségügyi szakemberekkel, együtt tűzik ki az elérendő célokat és a legjobb eredményhez vezető lépéseket.

Az, hogy aktívan részt vesznek a döntéshozatalban lehetővé teszi a páciensek számára, hogy erősebbé váljanak, és kézbe vegyék egészségi állapotuk alakítását. Jelszavunk: Használni - Támogatni - Előrelépni

A programról érdeklődni lehet: Pintér Bernadett

Alapítvány a Cukorbetegekért alapitvanya.cukorbetegekert@upcmail.hu

88/789-809, 06 70/379-3630

Kiadó: Alapítvány a Cukorbetegekért

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# Cukorbetegség # életmód # pszichológia # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés