Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

A menopauza tünetei gyógynövényekkel, hormonok nélkül is kezelhetők

Betegségek
2021. augusztus 06. 10:07
shutter

Napjainkban a média egyik kedvenc szlogenje „az ötven az új harminc” – és való igaz, egy mai, érett korú nő jóval kevésbé adja meg magát az éveknek, mint tették azt annak idején nagyanyáink. De vajon mit kezdjünk a belső „öregedéssel”, azaz a klimaxszal?

Az idő múlásának láthatatlan jelei

A modern nő ad magára és a külsejére, kortalanul őrzi nőiességét, sőt akadnak, akik mindezért drága szépészeti műtéteket is bevállalnak. Csakhogy az „öregedés” nem csupán a látható, sebészkés által ügyesen eltüntethető jeleket hagyja maga után. A női szervezet az idő előrehaladtával láthatatlan változásokon is átesik. Ilyen például a hormonális rendszer átalakulása: a negyvenes életévek végétől csökkenni kezd a petefészkek hormontermelése. Mindezt a menstruációban tapasztalható változások is igyekeznek tudtunkra adni, a havi vérzés ugyanis egyre rendszertelenebbül jelentkezik.

Az egyik legfontosabb női nemi hormon, az ösztrogén fogyatkozása nyomán sokaknál jelennek meg a közismert „klimaxos” tünetek, köztük hőhullámok, fáradékonyság, alvászavarok, hangulati ingadozások. Az eleinte csak kimaradozó menstruáció idővel teljesen megszűnik, amivel bekövetkezik a menopauza, lezárva a női lét termékeny időszakát.

Mit kezdjünk a klimaxos tünetekkel, ha nem akarunk hormonokat szedni?

A hormonális változás több éven át zajlik, és hiába természetes folyamat, a változókori tünetek sok nőt meglehetősen rosszul érintenek. A kellemetlenségeket ugyan a női hormonok fogyatkozása okozza, a klimaxos nehézségek elhárítására mégsem feltétlenül a hormonpótlás a legcélszerűbb válasz. Egyrészt a hormonterápia nem mindenkinek javasolt. Akinek a családjában előfordult emlőrák, esetleg trombózis, annak általában nem is szokták javasolni a hormonkezelést, mert fokozhatja ezen betegségek kialakulásának kockázatát. Másrészt egyre többen eleve kerülnék a hormonok szedését, így a klimaxos tüneteik csillapítására is szívesebben választanak gyengédebb, természetesebb módszert, például gyógynövényeket.

Gyógynövények a testnek és a léleknek

A Cimicifugát (magyarul poloskavészt) már az észak-amerikai indiánok is alkalmazták a „női bajokra”, és a gyógynövény speciális kivonatával végzett vizsgálatok napjainkra tudományosan is igazolták, hogy az képes hatásosan enyhíteni a változókori testi panaszokat, köztük a hőhullámokat és a fokozott izzadást. Szintén a klimax testi tüneteit enyhítheti például a zsálya vagy a vörös here.

A változókori lelki nehézségekre gyógyír lehet az orbáncfű, amely már az ókorban is ismert volt hangulatjavító hatásáról. A gyógynövényben rejlő jótékony hatóanyag ugyanis támogatja az agysejtek harmonikus működését, így segít úrrá lenni a változókori hangulatingadozásokon, és még az alvásra is jó hatással van. De hasznos segítséget jelenthet a golgotavirág, a macskagyökér vagy a szintén nyugtató hatású citromfűlevél is.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Intim hidratálás # Remifemin # menopauza # klimax # változókor # klimax tünetei # hormonmentes készítmény # gyógynövény

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés